úterý 25. září 2018

Slaný a zdravotnictví


Vážení příznivci STAN a OMS. Dovolte mi, abych se také trochu rozepsala na téma zdravotnictví ve Slaném.

Ať už budu, či nebudu zvolena do městského zastupitelstva, chtěla bych i nadále podpořit činnost slánské nemocnice, kterou spravuje město Slaný. Její fungování má letitou tradici a je skvělé, že si stále zachováváme vysokou odbornou úroveň v celé šíři základních oborů. To vůbec není samozřejmá věc, jak by se na první pohled mohlo zdát. Lékaři a sestry některých oborů chybí prakticky v celé České republice a získat je pro práci v naší nemocnici je stále více a více obtížné. Můžu ale s klidným svědomím potvrdit, že naše nemocnice má nadstandardně dobré vztahy mezi lékaři i sestrami jednotlivých oddělení. Pracuje zde mnoho zdravotníků, pro které je slánská nemocnice srdeční záležitost, a za ta léta, co v ní pracují, jí dali mnoho sil, volného času, zdraví i nervů často na úkor svého osobního života.

Nejde jen o personální stránku, ale i o správu nemocničních budov a povrchových komunikací v areálu nemocnice. Chtěla bych podpořit úsilí vedení nemocnice, které chce vypracovat ve spolupráci s městem plán obnov a rekonstrukcí tohoto městského majetku. Jsem rovněž zastáncem důsledné kontroly činnosti nemocnice slánským zastupitelstvem.

Dalším důležitým bodem, který bych chtěla pomáhat prosazovat, je snaha o udržení ambulantní zdravotní péče o slánské občany. Město Slaný by mělo podporovat fungování dostatečného počtu ordinací pediatrů, stomatologů, všeobecných lékařů...

Věřím, že podobné plány má řada mých kolegů-lékařů, kteří kandidují i za jiné strany a hnutí.

Doufám, že po volbách noví zastupitelé najdou ta nejlepší rozumná řešení, která pomohou tomu, aby ve Slaném zdravotnictví fungovalo co nejlépe a byli spokojeni zdravotníci i občané.


Markéta Matoušková
primářka gynekologicko-porodnického oddělení nemocnice Slaný
č. 11 kandidátní listiny Občané města Slaného OMS/STAN

Žádné komentáře:

Okomentovat

Děkujeme za Váš příspěvek. Občané Města Slaného