úterý 31. července 2018

Navrhněte slánské osobnosti na ocenění

Oslavy státního svátku „Den vzniku samostatného Československa“ jsou v našem městě již 14 let spojeny s udělováním pamětních listů občanům, kteří významně přispěli k rozvoji občanské společnosti královského města Slaný.

Zastupitelstvo města od roku 2004 uděluje ve slánském Městském divadle „Pamětní list“ zasloužilým občanům města, oceněným v kategoriích Sport a tělovýchova, Kultura, Školství, Zdravotnictví a sociální péče, Přínos občanské společnosti.

Seznam všech osob, oceněných za uplynulých 14 let, je možné shlédnout na www.meuslany.cz/ocenene-osobnosti-mesta-slany/ds-1126/p1=33413. Vloni pamětní listy za přínos v jednotlivých oblastech obdrželi Mgr. Radomír JÁNSKÝ a PaedDr. Jaroslav KOUKAL (Sport a tělovýchova), Jarmila DURASOVÁ a Vladimír TRSEK in memoriam (Kultura), Mgr. Jarmila Vaňková (Školství) a Luděk ELIÁŠ (Přínos občanské společnosti).

Komise pro oceňování osobností při příležitosti státního svátku 28. října na svém jednání v roce 2016 navrhla vytvořit Cenu Vlastimila Kybala. Její vznik následně schválila Rada města. Laureáty této ceny mohou být nadregionální osobnosti (včetně osobností žijících trvale mimo náš region či stát), či rodáci žijící mimo Slánsko, jejichž význam pro město a jeho kulturu je však neoddiskutovatelný.

Jako jeden z členů výše uvedené komise pro oceňování osobností bych rád, jako každoročně, vyzval všechny aktivní občany ke spolupráci. Návrhy osobností v jednotlivých kategoriích (včetně Ceny Vlastimila Kybala) zasílejte, prosím, elektronicky na bartonicek@meuslany.cz s krátkým zdůvodněním, a to do začátku září 2018.

Za Vaši ochotu a spolupráci předem děkuji.
Ing. Pavel Bartoníček, uvolněný člen rady města

Žádné komentáře:

Okomentovat

Děkujeme za Váš příspěvek. Občané Města Slaného