úterý 3. dubna 2018

Nové využití bývalého Okresního domu


Královské město Slaný připravuje záměr nového využití novorenesanční budovy Okresního domu, na jehož tvorbě spolupracuje s ČVUT v Praze (resp. její součástí UCEEB). Budova není v současné době využívána a cílem je, aby opět ožila a sloužila občanům našeho města. V příštích dvou měsících bude probíhat analýza možného využití, do které bude zapojena veřejnost i zástupci místní samosprávy, institucí a spolků. Záměr zatím počítá s variantou, kdy by byla do objektu přesunuta městská knihovna, stále ale zbývá prostor, který je možno využít. Analýza se zaměří na to, jakou by měla mít knihovna v rámci budovy podobu a jaké další funkce může novorenesanční budova plnit. Výsledná studie poslouží městu pro rozhodnutí o dalším osudu budovy a v případě potřeby také jako podklad pro architektonickou soutěž.
 
Pro vytvoření kvalitní studie je třeba porozumět potřebám občanů. V budově může být vytvořen takový prostor, který zatím ve městě schází. Občané, kteří mají zájem se zapojit do diskuse o využití Okresního domu jsou zváni zúčastnit veřejného projednání. To se uskuteční 23. dubna 2018 v 18:30 v Městském centru Grand. Mohou též vyplnit krátký dotazník na webových stránkách města, či v tištěné podobě na podatelně MěÚ Slaný. Dotazy a připomínky lze také zasílat na vyzkum@uceeb.cz s předmětem Slaný.
 
Pavel Bartoníček, uvolněný člen rady města, který děkuje svým voličům za přízeň

Článek je upravenou verzí textu, zveřejněného v dubnovém čísle Slánské radnice

6 komentářů:

 1. Pokud tam bude knihovna, tak by nebylo od věci aby tam bylo infocentrum a městská policie. Radnice by měla mít jiné využití, navíc stálá řada policejních aut na náměstí nepůsobí bobře .

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. V "okresáku" - "novější" budova - už sídlí kriminální policie a je tam špatné parkování. Defacto se tam parkovat ve dvoře nesmí, protože prý by tam neprojelo při požáru hasičské auto.

   Vymazat
 2. Záměr počítá s knihovnu? Od kdy? Studie má navrhnout možnosti. Knihovna je přání pouze jednoho z radních! Martin Matoušek

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Po setkání dnešního dne se zdá, že většina přítomných uvažuje o multifunkčním využití budovy, zastřešené knihovnou, která sama svými aktivitami překračuje služby knihovny, jak je známe z našich dětských let. Samozřejmě nejde o žádný konečný závěr a ofic. závěrečný výsledek, jen o určitý dílčí "mezistupeň" při hledání nejlepšího využití budovy, která by mohla být chloubou města. Konečně se podařilo dostat problematiku Okresního domu do veřejné diskuze.

   Další skutečností, která v rámci diskuze zazněla, a která stále mnohým není zřejmá, je fakt, že přestěhováním knihovny do větších prostor nejen, že může dojít k nárůstu služeb a činností knihovny, ale rozšíří se prostor - celé jedno patro budovy - pro potřeby muzea. A obě instituce by to pro svůj další rozvoj rozhodně potřebovaly.

   Pavel Bartoníček

   Vymazat
 3. Odkazy na krátký dotazník jsou umístěny na:
  www.meuslany.cz/vyuziti-byvaleho-okresniho-domu/d-63562
  www.facebook.com/mestoslany/posts/10156238673151992

  Pavel Bartoníček

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nedopatřením se objevily dva různé časy ohledně veřejného projednání k možnému budoucímu využití bývalého okresního domu.

   Projednání se bude konat v pondělí 23. dubna od 18:30 v MC Grand.

   Pavel Bartoníček

   Vymazat

Děkujeme za Váš příspěvek. Občané Města Slaného