pátek 25. srpna 2017

Věra Kovářová - čtvrtek 31. srpna - 19:00 - pivnice Továrna (Na skleničku se STANem)


Jak jsem psal v minulém příspěvku, rozhodl jsem se zvát do Slaného kandidáty STANu v parlamentních volbách, protože na plakátech a režírovaných shromážděních má úžasné kandidáty každá strana, ale v improvizovaných rozhovorech se schopnosti a znalosti předstírají mnohem obtížněji.

Prvním hostem v pivnici Továrna bude ve čtvrtek 31. srpna od 19:00 dvojka na kandidátce STANu pro středočeský kraj Věra Kovářová, poslankyně a neuvolněná předsedkyně Výboru pro dopravu středočeského kraje.

V původní stručné pozvánce jsem ji představil takto: “Paní poslankyně to nemá z Chýně daleko, a tak je ve Slaném velmi častým hostem. Díky své nebojácné povaze se stala postrachem ministrů při vládních interpelacích a díky její vytrvalosti už nebudeme muset nosit vlastní fotky pro vydávání řidičského průkazu. Paní poslankyně byla v současném volebním období předkladatelkou 30 různých zákonů, takže pokud vás zajímají podrobnosti z poctivé poslanecké práce, stěží naleznete lepšího diskuzního partnera.”

Ke stručnému představení nyní dodávám, že milá a přátelská dáma je zároveň zapálenou diskutérkou, srdnatě obhajující své názory bez ohledu na moc a postavení oponenta, a tak místo jejího vychvalování si dovoluji ocitovat několik úryvků z internetových zpravodajství: 

Vyřizování řidičských průkazů bude jednodušší, schválili poslanci (iDnes - 28. duben 2017)
  • Při vyřizování nového řidičského průkazu budou moci lidé zamířit na kterýkoli úřad obce s rozšířenou působností, nejen v místě trvalého bydliště, jako je to nyní. Změnu, která lidem usnadní vyřizování řidičských průkazů a kterou navrhli poslanci Věra Kovářová a Jan Farský z hnutí STAN, schválili v pátek poslanci.

'Dárci krve nebudou rukojmí.' TOP 09 a STAN stáhli novelu, do níž chtěl Babiš dát zdanění dluhopisů (iRozhlas - 14. března 2017)
  • „Nemohu se smířit s tím, aby se pomoc dárcům stala rukojmím politického soupeření," řekla za autory novely Věra Kovářová. Zdanění korunových dluhopisů je podle ní možné řešit jinak a není fér tím zatěžovat zákon o dárcích krve a kostní dřeně. Kovářová uvedla, že nechce dopustit, aby se kvůli novele strhla ostrá politická mela plná faulů a osobních útoků.

Nejvíce získá na poslaneckých náhradách KSČM, za rok 10 milionů (iDnes - 12. leden 2017)
  • Komunistické budovy budou asi navíc výrazně dražší než ty, v nichž mají kanceláře ostatní poslanci. Například poslankyně Věra Kovářová si pronajímá svou kancelář v Berouně za 6 tisíc korun, průměrný komunistický poslanec za svůj pronájem každý měsíc vyčerpá o dvacet tisíc korun více.

Mynář a Ovčáček prý zostuzují prezidenta. Proto by měli mít nižší plat (Echo24 - 24. listopadu 2016)
  • Kovářová svůj návrh odůvodnila tím, že Kancelář prezidenta republiky dlouhodobě neodvádí profesionální práci a zostuzuje Česko a instituci prezidenta doma i v zahraničí. „Ať už se jedná o lživá vyjádření hradního tiskového mluvčího Jiřího Ovčáčka, neschopnost hlavního protokoláře Jindřicha Forejta zajistit včasný příjezd na státní pohřeb do Bratislavy, nebo fakt, že hradní kancléř Vratislav Mynář funguje už několik let bez bezpečnostní prověrky,“ uvedla ve své řeči poslankyně.

Náhubek na OSA a spol. je ve Sněmovně. Má zarazit zdražení o 50 procent (iDnes - 13. říjen 2016)
  • Počítá s tím návrh poslance Petra Gazdíka (STAN), který současně stanoví i přechodné období pro již avizované zdražení poplatků ze strany OSA na příští rok. Tím by zabránili OSA příští rok zdražit. Oprávněnost zdražení by měl posuzovat antimonopolní úřad. Je to vyjednaný kompromis mezi poslanci různých klubů a ministerstvem kultury,“ dodala poslankyně Věra Kovářová (STAN). Proto je podle ní velká šance, že by návrh mohl projít.

Interpelace ve sněmovně trvají i pět minut. Ať na ně ministři chodí povinně, navrhuje TOP 09 (Hospodářské noviny - 30. červen 2016)
  • Ministři by měli mít účast na sněmovních interpelacích, při kterých odpovídají na otázky poslanců, povinnou. Navrhuje to poslankyně Věra Kovářová z klubu TOP 09 a Starostové. Dnes ministři interpelace často vynechávají. "Členové současné vlády veškerá nepsaná pravidla ignorují a na interpelace prostě nechodí. Svou neúčast zdůvodňují mnohdy pochybně," uvedla Kovářová

Poslankyně: Mynář je kvůli majetku bezpečnostním rizikem, změňme zákon (iDnes - 21. červenec 2015)
  • Opoziční poslankyně Věra Kovářová, která si dříve vyžádala majetkové přiznání kancléře Vratislava Mynáře, považuje nedostatečně doložený původ jeho majetku za potenciální hrozbu. Navrhla proto změnu zákonu, podle které by kancléř podával čestné prohlášení o majetku prostřednictvím prezidenta.

KOVÁŘOVÁ: Kdože tu má máslo na hlavě, pane hradní kancléři? (Lidovky - 16. červenec 2015)
  • Podařilo se sice zjistit – po řadě měsíců, kdy pan kancléř ignoroval existenci zákona o svobodném přístupu k informacím - informaci o výši jeho platu a víme také, že si nedávno pořídil velmi výhodně vilu ve Strašnicích. Tím ale naše znalosti o majetkovým poměrech člověka, který ovlivňuje kroky prezidenta republiky, v zásadě končí. Je asi jasné, proč je to špatně. Pokud někdo rozhoduje o veřejných prostředcích nebo veřejných záležitostech, měly by být jeho majetkové poměry transparentní. Člověk, který se veřejné kontrole vyhýbá, se vystavuje různým nepěkným podezřením. Pohybuje-li se navíc v těsné blízkosti prezidenta republiky, představuje takový člověk bezpečnostní riziko. Toho si je patrně dobře vědom NBÚ, který panu Mynářovi dosud neudělil bezpečnostní prověrku.

Kovářová: Programy na obnovu kulturních památek nestačí (Sdružení místních samospráv ČR - 30. březen 2015)
  • Poslankyně Věra Kovářová jako členka rozpočtového výboru proto upozorňovala už při schvalování státního rozpočtu, že na většinu kulturních památek už letos nebude možné získat peníze z evropských fondů. Proto také navrhovala zvýšit rozpočet národních dotačních programů o 400 milionů korun, což podpořil i sněmovní rozpočtový výbor.A na úplný závěr připojuji  ukázku z pověstných interpelací paní poslankyně:

Poslanecká sněmovna - stenoprotokoly - 20. říjen 2016

Poslankyně Věra Kovářová: Děkuji, pane místopředsedo, za slovo. Budu interpelovat předsedu vlády ve věci takzvané hradní partičky.

Vážený pane premiére, název mé dnešní interpelace je nezvyklý a dalo by se také říci, že překračuje běžné meze. Zvolila jsem jej právě proto, že běžné meze velmi výrazně překračuje také to, co se v poslední době děje na Pražském hradě. Co hradní partičce, lidem kolem prezidenta Zemana, při vší úctě k úřadu hlavy státu vytýkám? Za prvé vytýkám to, že zostudili Českou republiku pozdním příjezdem na pohřeb prezidenta Kováče. To je neuvěřitelné selhání, které jen podtrhují následné výmluvy na vše možné i nemožné. Položil někdo mluvčímu prezidenta nebo kancléři Mynářovi jednoduchou otázku: Proč jste nepočítali s určitou časovou rezervou? Handrkování s řízením letového provozu o pět minut je prostě nedůstojné. Další z kousků z poslední doby, které prezidentské kanceláři vytýkám, má na svědomí právě pan mluvčí. Kvůli setkání ministra kultury s dalajlámou veřejně hovoří o ministrově odvolání, o tom, že by neměl být členem vlády. Ptám se, kde to jsme, že si mluvčí může dovolit takové - nebojím se říci - drzé výroky. Dalo by se pokračovat, ale myslím, že to není třeba, tím spíš, že tu dnes nejste, bohužel, z pochopitelných důvodů.

Pane premiére, co uděláte pro to, aby nehoráznosti, ke kterým v Kanceláři prezidenta republiky dochází, přestaly? Výstřelky mluvčího a organizační neschopnost lidí kolem prezidenta Zemana Českou republiku nejen navenek, ale i uvnitř, poškozují. Děkuji za odpověď.

Miloslav Nič
 

Žádné komentáře:

Okomentovat

Děkujeme za Váš příspěvek. Občané Města Slaného