čtvrtek 17. srpna 2017

Na skleničku se STANem


Za dva měsíce budou parlamentní volby. Od roku 1990 jsem u volebních uren nechyběl ani jednou, nikdy jsem nezapomněl, po čem jsme na Národní třídě také volali. Tyto volby však pro mne budou přece jen jiné.

Před několika lety jsem začal spolupracovat se STANem a zjistil, že nám, nezávislým, je mezi starosty dobře. Starostové si nemohou dovolit odtržení od běžného života a jsou zvyklí obhajovat své názory. Navíc na rozdíl od přísné hierarchie většiny stran ve STANu platí pravidlo, že čelní funkcionáři jsou jen první mezi rovnými. Diskuze tak mohou být bouřlivé, přesto se však lidé dokáží sjednotit za konečným rozhodnutím, jakmile je jednou učiněno.

V letošních volbách se STAN rozhodl vystoupit ze stínu starších stran a nabídnout své zkušenosti ze správy měst, obcí a firem voličům na celostátní úrovni. A protože se s představami STANu o správě státu ztotožňuji, rozhodl jsme se je podpořit z 23. místa kandidátní listiny pro Středočeský kraj.

Účast na kandidátce samozřejmě znamená závazek účastnit se předvolební kampaně. Jenže já si na bodré vystupování a nic neříkající fráze na akcích, kam se lidé přišli bavit, nepotrpím - na to máme v Čechách jiné přeborníky, že ANO?

Pro mne je nejsilnější stránkou STANu nabídka slušných, inteligentních a vzdělaných osobností. A kde si můžete lépe ověřit, že si nevymýšlím, než v přátelském rozhovoru u sklenky vína či pulitru piva? Proto jsem pozval do Slaného na návštěvu kandidáty STANu, aby jste si mohli sami udělat názor.

První dva hosté přijedou do pivnice Továrna (http://pivovar.tovarnaslany.cz/). Před každou návštěvou vám kandidáta podrobněji představím v samostatném článku, nyní mi dovolte jen krátké pozvání.

Ve čtvrtek 31. srpna (19:00) nás navštíví dáma z druhého místa středočeské kandidátky - Věra Kovářová. Paní poslankyně to nemá z Chýně daleko, a tak je ve Slaném velmi častým hostem. Díky své nebojácné povaze se stala postrachem ministrů při vládních interpelacích a díky její vytrvalosti už nebudeme muset nosit vlastní fotky pro vydávání řidičského průkazu. Paní poslankyně byla v současném volebním období předkladatelkou 30 různých zákonů, takže pokud vás zajímají podrobnosti z poctivé poslanecké práce, stěží naleznete lepšího diskuzního partnera.

O týden později, ve čtvrtek 7. září (opět 19:00), přijede do Slaného Vít Rakušan, lídr středočeské kandidátky, první místopředseda STANu, statutární náměstek hejtmana a starosta Kolína. Protože jsme v Čechách, ihned dodávám, že po zvolení náměstkem hejtmana se vzdal v Kolíně platu starosty a oznámil, že v případě zvolení poslancem minimálně jednu z volených funkcí opustí. Ve Slaném jej máme možnost přivítat během krátké doby potřetí a nepochybuji, že setkání u skleničky bude stejně příjemné a zajímavé jako předchozí akce. Rakušan je při veřejných vystoupeních výborný řečník s pronikavou inteligencí a pevnými názory, v soukromí hloubavý muž s názory, které se neliší od veřejných vyjádření, navíc okořeněnými humorem prozrazujícím, že jiskra divočejšího mládí nevyhasla. Pokud si přijdete popovídat, určitě nebudete litovat.

Miloslav Nič
č

Žádné komentáře:

Okomentovat

Děkujeme za Váš příspěvek. Občané Města Slaného