středa 20. dubna 2016

Starosta Kolína Vít Rakušan: Cesta do chytrého města - Městské centrum Grand, úterý, 3. květen, 17:00

V úterý 3. května bude v Městském centru Grand o svých představách, myšlenkách a zkušenostech přednášet a diskutovat starosta Kolína Vít Rakušan.

Když jsem ho požádal o krátké shrnutí přednášky, napsal: "Bez vize a strategie není možné v dlouhodobém horizontu rozvíjet město. Krátkodobý prospěch a laciné volební body jsou cestou k dlouhodobému neúspěchu".

Vít Rakušan se stal starostou Kolína v roce 2010 a Kolín byl tehdy nejzadluženějším městem v republice.

S miliardovým dluhem se začíná špatně, zvláště když do úřadu nastupujete jako gymnazijní profesor. Během 4 let poklesl dluh Kolína o třetinu, takže je zřejmé, že se v dalších volbách nemohl spoléhat na laciné volební body.

Přesto, a asi právě proto, získalo jeho seskupení v předloňských volbách neuvěřitelných 64% hlasů.

Vít Rakušan je výborný přednášející a diskutér, jak se mohli přesvědčit návštěvníci  TEDxNárodníTechnickáKnihovna, a z vlastní zkušenosti mohu potvrdit, že je to hluboce přemýšlivý člověk s širokým rozhledem.

Vít Rakušan je kandidátem na hejtmana hnutí STAN v podzimních krajských volbách. Do Slaného však zejména přijíždí jako starosta, který se přijel podělit o své zkušenosti.


Vřele vám doporučuji si najít chvilku času a první květnové úterý si do Grandu v pět zajít. Myslím, že občasné společné přemýšlení může našemu městu hodně prospět.

Miloslav Nič
STAN
Facebook přednášky:


Žádné komentáře:

Okomentovat

Děkujeme za Váš příspěvek. Občané Města Slaného