čtvrtek 4. února 2016

Tento způsob komunikace zdá se mi poněkud nešťastným aneb ocenění sportovních osobností

Název článku, v první části parafrázující větu známého českého filmu, mi přijde nejvýstižnějším, měl-li bych nějak popsat své pocity ohledně „Ocenění sportovních osobností za rok 2015“, avizované vedením města Slaný na čtvrtek 4. února.

Nechci se zabývat otázkou, proč se nové vedení města Slaný nedokázalo připojit k již zavedené – a v minulosti městem Slaný podporované - akci „Nejúspěšnější sportovec Slaného za rok 2015“. Ta se ve Slaném v hotelu Hejtmanský dvůr konala 18. ledna. Tedy před 17 dny (od 4. února). 

Nechci se ani zabývat etickou otázkou, zda je vhodné, aby Komise pro sport a zájmovou činnost navrhla ocenit jednoho ze svých členů.

Udivuje mne pouze způsob propagace této akce, organizované městem. Komunikaci v tomto směru totiž považuji za tristní.

Starosta města poslal prostřednictvím sekretariátu elektronickou pozvánku zastupitelům v úterý 2. února kolem čtvrté hodiny odpoledne, na webu města se objevila informace pro veřejnost až 3. února, tedy den před konáním akce. 

Přitom článek, že starosta ocení sportovní osobnosti za rok 2015, je možné si přečíst na 4 straně únorové Slánské radnice, která měla uzávěrku příspěvků dne 15. ledna. Byl tedy dostatek času celou akci veřejnosti i zastupitelům oznámit s předstihem tří týdnů. Nic takového se však nestalo. Proto poslední věta onoho článku – „Podrobnosti o akci budou včas prezentovány především na internetových stránkách města Slaný“ – působí v této souvislosti jako naprostý výsměch a ignorance. A to i přesto, že autor článku za takové vyznění nemůže.

Když si vzpomeneme na heslo, které jeden z politických subjektů současné koalice před komunálními volbami často používal, tedy že město bude řízeno jako firma, stálo by za to zeptat se příslušných politiků, jakou že firmu měli na mysli. A jestli znají nějakou úspěšnou firmu, kde by bylo možné takovou neprofesionalitu opakovaně ukazovat.

Jak očekávat komunikaci s veřejností, když vedení města není schopno komunikovat ani s médii. Pravidelná setkání – tzv. tiskové konference - následující vždy po jednání rady města či zastupitelstva, typická pro období do komunálních voleb 2014, dávno neexistují. Jestli se členové vedení města této komunikace obávají, nebo si na ní prostě netroufají, protože by jí nedokázali manipulovat takovým způsobem, jakým to činí na zasedáních zastupitelstva, toť otázka.     

Je však smutné, že akce oceňující sportovní výkony za uplynulý rok, která – i přes výše uvedené výhrady -  zaslouží kladné hodnocení, je naprosto deklasovaná neprofesionálním přístupem vedení města Slaný. Podaří se někdy slánskou veřejnost informovat s opravdu dostatečným předstihem? Nechme se překvapit.

Pavel Bartoníček
zastupitel, který děkuje svým voličům, že mu zachovali přízeňŽádné komentáře:

Okomentovat

Děkujeme za Váš příspěvek. Občané Města Slaného