pondělí 21. září 2015

Místostarosta Zlámal vysvětluje aneb hulvátství místo argumentů

Noví členové vedení našeho města si stále těžko nalézají „svoji parketu“ ve veřejném prostoru. Kromě jiného i proto, že před pár měsíci se ještě o chod města a úřadu nezajímali. Typickou ukázkou je místostarosta Zlámal, člen triumvirátu Peška-Richtr-Zlámal, který (dle informací z kuloárů) řídí naše město.

První jmenovaný se realizuje v psaní bulvárních článků, pod které se někdy i podepisuje, a v poslední době též vulgárně napadá zastupitele, oslovující ho „soudruhu“ na zasedání zastupitelstva. Druhý z nich se zaměřuje především na dehonestaci členů ODS, ačkoliv sám je dlouholetým členem téže strany, kde dosáhl funkce místopředsedy oblastní rady ODS Kladno, a též na budování zajištěných cest v místech, kde by se takové cesty neměly vůbec vyskytovat.

„Ambulantní místostarosta“ Zlámal, jak je někdy nazýván pro svůj sporadický výskyt v prostorách městského úřadu, kde dosud někteří zaměstnanci ani netuší, jak vypadá, zvolil pro své zviditelnění tiskové zprávy města. Po jeho neúspěchu (viz /2015/03/arogance-moci-nebo-opet-jen-zakladni.html) se rozhodl pro tzv. veřejné dopisy některým členům opozice.

Za prvního adresáta si vybral moji osobu a zveřejnil své dílo v bulvárním plátku svého komunistického kolegy – soudruha radního Pešky. Nezbylo mi, než reagovat podobným způsobem (místo obvyklé elektronické komunikace v rámci zastupitelstva), který níže předkládám:

---
Odpověď na otevřený dopis místostarosty Zlámala:

Pane místostarosto,

obdržel jsem Váš otevřený dopis, na který reaguji. Naprosto chápu, že Vy a někteří Vaši kolegové se nedokážete ztotožnit s některými mými vyjádřeními. Ani to by Vám však nemělo bránit vnímat věci takové, jaké jsou.

Nemá cenu popisovat vše, co je již zveřejněno na /2015/09/opravdu-nekteri-soucasni-zastupitele.html. Metodické doporučení, které mi posíláte i moje komunikace s radním J. Hůlou, se týkají skutečnosti, že „zákon o obcích neupravuje ukončení funkčního období výborů zastupitelstva obce. Z povahy těchto orgánů, jejichž existence je závislá na existenci zastupitelstva obce, je však nutné dovodit, že jejich funkční období končí současně s funkčním obdobím zastupitelstva obce“.

Z toho důvodu je zcela zřejmé, že komise, která vznikla v roce 2004, a jejíž existenci nezpochybnil ani jeden zastupitel či občan našeho města po volbách 2006 i 2010, ale i 2014 (protože aktivita Vaše a některých dalších koaličních zastupitelů, na zpochybnění komise zastupitelstva k 28. říjnu, začala až ve druhém čtvrtletí roku 2015, tedy více než půl roku po komunálních volbách) nesplňuje znění výše uvedené. Je orgánem zastupitelstva, který je funkčním minimálně tři volební období.

Naprosto chápu, že pro Vás i některé další nově zvolené zastupitele, je celá záležitost překvapující, protože jste o ní nevěděli. Pro mne je pak překvapující, že se – když máte k mé osobě a vyjádřením nedůvěru – nezeptáte libovolných zastupitelů, kteří byli v letech 2004 – 2014 zvoleni, proč v letech 2006 či 2010 nenavrhovali volby nové komise, či výboru.

Píšete mi „Z toho jak se chováte a trvale se snažíte namluvit jak zastupitelům, tak veřejnosti (prostřednictvím časopisu Slánská radnice), že jste stále v nějaké aktivní komisi z roku 2004, ve které už i z důvodu úmrtí jaksi ubývá členů, ale vyplývá, že se neorientujete ani v naprosto základních zásadách zákona o obcích.“

Vaše slova “komise, ve které už i z důvodu úmrtí jaksi ubývá členů“ reagují na úmrtí jediného člena – bývalého starosty RNDr. Ivo Rubíka a zároveň se dotýkají věku některých starších členů naší komise velmi nešťastným a neomaleným způsobem. Také mi píšete, že na některé záležitosti můj „intelektuální potenciál prostě nestačí." Rozumím tomu tak, že kde Vám chybí věcné argumenty, pouštíte se do osobních útoků a urážek.

Snad i proto je dobře, že jste mně po pár měsících ve funkci místostarosty požádal, abych Vám přestal tykat. Tehdy mě to překvapilo, nyní jsem za to vděčný.

Jestli práci pro město a jeho občany považujete za „osobní zviditelnění“ a v mém případě Vám vadí, pokuste se také něčím konkrétním „osobně zviditelnit“. Možná Vám to pomůže vnímat pak některé věci trochu jinak a začnete mít ze své práce lepší pocit.

S pozdravem

Ing. Pavel Bartoníček, v.r.
Slaný – Otruby, 18. Září 2015        zastupitel města

2 komentáře:

  1. škoda, že si tady nemůžeme přečíst na co vlastně pan Bartoníček reaguje.
    Takhle to vypadá, že si tady jen velejvá zlost na ty, které nemá rád

    OdpovědětVymazat
  2. Odkaz je v článku :) http://www.slanske-noviny.cz/clanek/otevreny-dopis-zastupiteli-bartonickovi

    Jinak bych řekl, že odpověď je hezky napsána a původní dopis je pouze osobním útokem... Myslím si, že žádného alespoň trošku aktivního Slaňáka ani moc nezajímá... Jen soukmenovci si plácají po ramenech: "To jsi mu to nandal" ale ostatní si o tom zajisté myslí své...

    OdpovědětVymazat

Děkujeme za Váš příspěvek. Občané Města Slaného