úterý 1. září 2015

Být soudruhem je urážka, tvrdí nejvyšší slánský komunista

Na včerejším zasedání zastupitelstva radní za KSČM Peška vykřikoval na kolegu zastupitele urážky a poté jej téměř fyzicky napadl.

V zápise to uvádím takto:
 • Peška: křičí na Bartonicka: jste pitomec a idiot
 • Peška jde za Bartonickem, útočí osobně na Bartoníčka. Přesto starosta napomíná Bartoníčka, nikoliv Pešku, (pozn. nevím co se u mikrofonu přesně dělo, ale pan Peška od svého stolu přešel 10 m k panu Bartoníčkovi, stál snad 1 cm od něj, trvalo to pak poměrně dlouho, mně to z konce sálu přišlo jako na poslední chvíli zastavený fyzický útok, ale byl jsme příliš daleko na podrobnosti)
 • Chování radního Pešky překračuje vše, co jsem kdy na zastupitelstvu zažil. Pokud nevěřite, poslechněte záznam

Již při odchodu z včerejšího zastupitelstva jsem se rozhodl, že to dále nebudu rozmazávat, pokud si radní Peška již s klidnější hlavou uvědomí, že tentokrát opravdu výrazně přestřelil.

Podíval jsem se ale do komunistických Slánských novin a zde jsme nalezl nový článek "Komedie", ve kterém anonym podepsaný jako redakce (znalci místních poměrů vědí, že pan Peška) píše:
 

"Své role obecního klauna se opět zhostil zastupitel Bartoníček, který se jako obvykle odmítal řídit jakýmikoliv pravidly kultivované diskuse, nerespektoval pokyny řídícího jednání, urážel starostu i další přítomné zastupitele. Trapné byly jeho útoky na nového velitele městské policie. Jeho útoky eskalovaly v průběhu jednání. Výzvy starosty města, aby pan Bartoníček přestal s urážkami a provokacemi na adresu člena městské rady, dr. Pešky, se Bartoníček odmítl řídit a tak na svoji adresu pak vyslechl několik jadrných slov od dotčeného zastupitele. Po té se ještě odehrál rozhovor mezi dr. Peškou a ing. Bartoníčkem doslova mezi čtyřma očima po němž již tento zastupitel se svými útoky a urážkami přestal"

Byl jsem přítomen po celou dobu jednání a nejsem si vědom, že by pan zastupitel Bartoníček použil jediného urážlivého výrazu. Pokud ovšem nepočítám to, že pan Bartoníček začal systematicky oslovovat radního Pešku jako soudruha Pešku.

Radní Peška je členem komunistické strany a na své členství u komunistů je hrdý, takže by mu toto oslovení nemělo vadit, i když přiznávám, že i já bych dal přednost tomu, aby se všichni zastupitelé oslovovali pane.

I když, článek pana Pešky, který:
 • není podepsán
 • popisuje sám sebe jako dr. Peška, zatímco o oponentovi píše jako o panu Bartoníčkovi, ačkoliv správně by měl psát RNDr. Peška a Ing. Bartoníček (tedy akademicky ekvivalentní tituly)
 • zcela tendenčně popisuje zasedání, které je líčeno jako komedie, ačkoliv podle mého osobního názoru byla značná část otázek opozice věcná, stejně jako odpovědi pana místostarosty Grohmanna
 • obsahuje: "trapných útocích na nového velitele městské policie" , úsudek si může každý učinit sám ze zvukového záznamu. Osobně mi otázky: jaké má pan nový velitel kvalifikaci, proč nebylo opakováno výběrové řízení, proč nám nebyla předložena jeho koncepce trapné nepřipadají. Jediné, co mi vadilo bylo, že pan Bartoníček řekl, že si o pozadí jeho zvolení ve Slaném povídají všichni. 
  • podle mne je třeba zde buďto mlčet nebo být konkrétnější
  • já konkrétnější budu: pana Sirůčka vůbec neznám, ale co si mám myslet, kdy jsem jeho jméno zaslechl již někdy v květnu, kdy mi jeden známý říkal, že se prý chlubí, jak bude novým velitelem. Ostatně, našel jsem si teď článek v kladenském deníku ze začátku června, který něco podobného naznačuje
  • každopádně, uvedení nového velitele městské policie bylo velmi nešťastné a myslím, že si všichni přejeme, aby se stíny vznášející nad jeho jmenováním co nejdříve rozplynuly díky kvalitní práci naší městské policie
připomíná doby, které se snad již nikdy nevrátí, a kdy oslovení soudruhu bylo vyžadováno, zatímco oslovení pane učiteli ve školách i trestáno.

Miloslav Nič
STAN

8 komentářů:

 1. Škoda, že nedokážete pravdivě vylíčit celý průběh jednání. O provokacích a neomaleném jednání zastupitele Bartoníčka se vůbec nezmiňujete. Zato velmi pečlivě popisujete reakci osob na jeho jednání. Jste v podstatě lhář, který úmyslně zkresluje skutečnosti aby oklamal slánskou veřejnost.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Každý má možnost poslechnout si za pár dnů záznam. Po obsahové stránce mi vystoupení pana Bartoníčka jako opozičního zastupitele se nijak nelišila od vystoupení pana Pešky, když byl opozičním zastupitelem. Po pravdě mi přijdou dřívější vystoupení pana Pešky radikálnější než současná pana Bartoníčka.. Po stránce slovní používá pan Bartoníček mnohem kultivovanějších výrazů než radní Peška. A na rozdíl od pana Pešky a jeho zastánců se nestydí za svůj podpis.

   Miloslav Nič

   Vymazat
 2. Proč zde tedy neuvedete, kolikrát (a marně) napomínal starosta města Bartoníčka, aby neurážel ostatní přítomné zastupitele, kolikrát jej nabádal, aby mluvil k věci, kolikrát si Bartoníček bralo slovo, aniž by jej dostal ...? To se jaksi nehodí do vašeho tendenčního líčení průběhu zastupitelstva, že?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Každý si může poslechnout záznam. Pan starosta nenapomíná nikoho z koalice ani ve chvíli, kdy používá vůči opozici vulgární výrazy nebo znevažuje přítomnou veřejnost, nezasáhl dokonce ani v okamžiku, kdy pan Peška téměř fyzicky napadl řečníka s uděleným slovem. Na druhé straně si neodpouští uštěpačné poznámky a při řízení schůze zcela zřetelně naddržuje koalici, řídícího zasedání je ve své pozici povinnen usilovat o neutralitu, i když samozřejmě není v lidských silách být zcela objektivní. Bohužel musím konstatovat, že na zhrubnutí atmosféry v sále má významný podíl.

   Miloslav Nič

   Vymazat
 3. Nezklamal jste. Dle vašeho líčení jsou vaši partajní kamarádi jsou svatí a všechno ostatní je špína. Už ten nadpis: Opravdu pan Peška řekl, že oslovení soudruh je pro něj urážka? Nebo jste si to celé vymyslel?

  OdpovědětVymazat
 4. 1) naprostá většina opozičních zastupitelů nemá nic společného se STANem
  2) žádný opoziční zastupitel nepoužíval vulgární výrazy ani neprojevil žádné známky fyzické agresivity
  3) pan Peška píše o urážkách, jediný výraz, který považuji v projevech pana Bartoníčka za nestandardní je systematické používání výrazu "soudruh"

  Miloslav Nič

  OdpovědětVymazat
 5. Dobrý den,

  jsem sice občan Knovíze, nicméně sleduji jednání slánského zastupitelstva, protože jejich rozhodnutí a z toho plynoucí dopady se netýkají jen Slaného, ale i blízkého okolí.
  Předem přiznávám, že Pavel Bartoníček je mým přítelem a ač se v některých věcech určitě neshodneme (ale to je normální) tak v mnoha principiálních věcech s ním musím souhlasit.
  Oslovovat zastupitele RNDr. Pešku jako soudruha považuji za správné, neboť veřejně prezentuje stranu která již v praxi prokázala jak si představuje vládnutí a kdo nezakusil komunistickou zlovůli to asi nemůže pochopit (tedy pokud nechce, protože zdrojů informací je zatím ještě stále dost).
  Bohužel za čtyřicet let tato strana intenzivní masáží zasela své myšlenky tak hluboko, že značná část obyvatel toto nebezpečí už nevnímá. Bohužel, právě zveřejňované diskuse na serveru Slánsko odrážejí plody tohoto zla. Proto je potřeba na to možné nebezpečí stále upozorňovat.
  Kdo z diskutujících přišel ze dne na den o veškerý majetek, byl vystěhován a musel sledovat jeho legální rozkradení a devastaci. Devastaci díla několika generací.
  Kdo z diskutujících měl problémy najít odpovídající uplatnění a pro své děti vzdělání. Dostat se na střední školu - velký problém a na vysokou školu - nepředstavitelný problém - ovšem pokud jste si nepodali ruku s ďáblem s rudou hvězdou na klopě.

  Zajímejte se své okolí a zjistíte, jak mnoha nenápadným, ale velmi chytrým lidem okolo Vás takto aplikovaná komunistická ideologie zničili život. A to jen proto, že si jako vy dnes chtěli žít svým svobodným životem.
  Neházím všechny komunisty do jednoho pytle, byli ti kteří byli rovní, soupeřili jen na úrovni myšlenek, ale ti slušní byli právě převálcování těmi "rovnějšími".

  Proto mě vyjádření jakéhosi pana Šmehlíka v těchto diskusích přímo uráží. Asi nezažil metody STB, že jimi jen tak hází. Pokud bych byl Pavlem, asi bych jej zažaloval, protože to už je přes mez jakékoliv slušnosti (lze ale slušnost očekávat?).

  Názor na pana RNDr.Pešku, veřejnou osobu slánského zastupitele a majitele Slánských novin si také vytvářím, vedle jeho žlučovitých příspěvků v diskusích na serveru Slánsko a jako autora řady článků ve Slánských novinách. Těch podepsaných i nepodepsaných, které jako majitel patrně uvolnil k zveřejnění.
  Celá řada článků je totiž psána jakoby perem redaktorů Rudého práva (blahé paměti) mezi nimiž hrál prim soudruh Kojzar - velmi agilní novinář (ale vždy se alespoň pod své dílo podepsal). Ty vzletné obraty, ta přirovnání. Ty články v RP vždy byly přesným a vzorovým produktem komunistické ideologie, kdy základem je zesměšnění opozice/konkurenta - prostě třídního nepřítele, vyzdvihnutí vlastní lidovosti, pečování o veřejné blaho a vlastní neohroženosti - nepřipomíná vám to něco?
  Že je tím maskováno potlačování jedněch z hlavních principu demokracie - otevřenosti a soutěživosti, je popřena ochota odpovídat na nepříjemné dotazy je víc než samozřejmé. Ale, přečtěte si články z Rudého práva - např. Kdo seje vítr a bude vám to jasné.
  Komunisté se nezměnili, jde jim stále o to samé - o moc, o vládu nad davem.

  Myslím, že právě lidé jako Pavel Bartoníček, kteří se neustále se snaží slušnou formou upozorňovat, že demokracie není samozřejmost, že je potřeba ji bránit, jsou trnem v oku všem manipulátorům, kteří by demokracii rádi ohnuli ve svůj prospěch bez ohledu na důsledky a na stranickou příslušnost - a média mají silnou moc.

  Takže závěrem bych jen doplnil Pavle vydrž, boží mlýny melou.

  Ivan Seiboth
  Knovíz

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Lépe bych to nevystihl, proto se pod tento příspěvek podepisuji.
   F. Vejr

   Vymazat

Děkujeme za Váš příspěvek. Občané Města Slaného