sobota 18. července 2015

Via ferrata aneb zvláštní půvab odpovědí


Přestože se zdá, že starosta našeho města při svých odpovědích neustále porušuje zákon o obcích a odpovídá vždy až po zákonné lhůtě 30 dnů, někdy toto tvrzení neplatí. Na otázky, podané mu písemně 26. 5. jsem – sice po opakované ústní urgenci během zasedání zastupitelstva 25. 6. – skutečně obdržel odpovědi v písemné formě a v termínu, i když poslední možný den zákonné lhůty.

S některými odpověďmi by bylo možné úspěšně polemizovat, či je přímo zpochybnit a ptát se znovu, tuto možnost ale nyní přenechám jinému zvídavému tazateli. Dokument v původní podobě je přílohou textu a tak si každý může udělat vlastní úsudek. Dovolím si připojit jen pár poznámek:

  1. Přestože jde o oficiální odpověď starosty, chybí dokumentu nejen úprava, ze které by bylo zřejmé, že je to odpověď starosty našeho města (hlavička městského úřadu, číslování stránek), dokumentu ale chybí i číslo jednací.
  2. Přestože jsou k dispozici fotografie a svědectví, že via ferrata byla připravena již koncem dubna, nejvyšší představitel města tvrdí, že vlastní realizace byla prováděna až od začátku května (dotaz a odpověď č. 4).
  3. Přestože se zastupitel Richtr vyjádřil zcela jasně, že veškeré práce spojené s via ferrata na Slánské hoře financoval on sám sponzorsky, nejvyšší představitel města tvrdí, že akce byla financovaná sponzorsky několika subjekty, aniž by je však blíže jmenoval (dotaz a odpověď č. 10).
  4. Via ferrata se stala majetkem města, aniž o tom bylo informováno zastupitelstvo, které musí schvalovat nejen prodej městského majetku ale i jeho nabytí. Zvláště, jde li o nabytí formou kupní smlouvy (dotaz a odpověď č. 12 + 13).
  5. Přestože se o majetek města a jeho údržbu stará odbor správy majetku (i když existují výjimky), tak via ferrata a údržbu bude mít na starosti VSH Slaný, fungující na opačném konci Slaného (dotaz a odpověď č. 14).
  6. Via ferrata nenabízí prostor pro individuální zájemce (s výjimkou jedné akce v červenci), kteří nemají potřebné vybavení (dotaz a odpověď č. 17).
Via ferrata na Slánské hoře byla realizována způsobem, balancujícím na hraně zákona (a dle mého soudu i za hranou). Byla to náhoda, nebo stínové vedení města tímto způsobem testovalo postoj zastupitelstva a reakce veřejnosti? Budou následovat podobné akce i v dalších letech tohoto volebního období? Nechme se překvapit.

PavelBartoníček
zastupitel,který děkuje svým voličům, že mu zachovali přízeň

Žádné komentáře:

Okomentovat

Děkujeme za Váš příspěvek. Občané Města Slaného