úterý 2. června 2015

Utajené otevření Via ferrata na Slánské hoře ve středu 3. června 2015 - 16.00?

Před chvílí jsem obdržel zprávu, že "Via ferrata na Slánské hoře" má být údajně otevřena již zítra (ve středu 3. června) v 16:00.

  • nepodařilo se mi nikde najít pozvánku či zmínku  o jejím otevření
  • nejsem si vědom toho, že by rada schválila provozní řád (dostupné zápisy nic takového neuvádějí)
  • a hlavně, na posledním zasedání zastupitelstva vedení města na přímé dotazy uvádělo, že datum otevření není stanoven.

Nicméně, v hlavě mi vrtá jedna věc: v publiku jsem na pondělní části zastupitelstva zaslechl, že na otevírání Via ferrata na Slánské hoře za 14 dnů prý zvalo rádio Relax, a tomu by termín odpovídal.

A tak se půjdu zítra odpoledne přesvědčit sám. Slandu mám moc rád a vůbec mi nebude vadit, když se z podezíravé obchůzky stane příjemná procházka.

Miloslav Nič
STAN

P.S. 20:00 - Pan radní Hůla mi na FB potvrdil, že se skutečně zítra Via ferrata otevírá a že rada schválila provozní řád 27.5. 2015 (tento zápis ještě není zveřejněn)

Velmi děkuji panu Hůlovi za tuto informaci a oceňuji, že se v mezích svých možností snaží o dění ve vedení města poctivě informovat.

Tím spíše se ale ptám těch, co na zastupitelstvu odpovídali, že termín zprovoznění není znám:
  •  Proč nám neustále lžete? 


P.S.2 - I když to z mé otázky přímo nevyplývá, i já ji vnímám tak, že zahrnuje vedení města. Proto i zde publikuji svůj příspěvek na diskuze.slansko.cz po té, co jsem měl možnost seznámit se s oficiálním i neoficiálním zvukovým záznamem:

Občan mi zaslal vlastní kopii záznamu.

Poslechl jsem si diskuzi o Via ferrata z oficiálního záznamu i z plného záznamu, ve kterém je někdy rozumět i hlasům mimo mikrofon:

* záznam na mikrofon je stejný v oficiálním i neoficiálním záznamu (to jsem osobně nikdy nezpochybňoval). Záznam neoficiální obsahuje i hlasy, které by měly být součástí zázamu. 

* Domnívám se, že jsem udělal chybu, že jsem přisuzoval výrok o tom, že se neví, kdy bude otevřena Via ferrrata panu starostovi:

- podle mého názoru jsem si v paměti odnesl výrok pana Richtra (je i v oficiálním záznamu):
* Do několika týdnů by mělo být hotovo a zpětně jsem  se domníval, že to řekl pan starosta

* ze záznamu je velmi těžké poznat autory hlasů mimo mikrofon, ale domnívám se, že se zřejmě jednalo u většiny odpovědí o pana Richtra případně Grohmanna,

zřejmě i další odpovědi, které jsem v paměti považoval za odpovědi pana starosty pocházeli od nich. Domnívám se, že odpověď pana starosty na moji jasnou otázku "odpovím písemně" mne podráždila natolik (jak je i ze záznamu znát), že moje paměť přičítala potom řadu odpovědí jemu.

na řadě je tedy otázka:
- Domnívám se stále, že nám pan starosta o Via ferrata lže?

moje odpověď: Ano, domnívám

Miloslav Nič

1 komentář:

  1. Jo jo. Na sídlištích máme metrovou trávu, miliony klíšťat, a páni radní budou mít raut na slandě... tam bude určitě anglický trávník. Můžete prosím nafotit a zveřejnit? Já rád dodám metrovou trávu ze sídliště..

    OdpovědětVymazat

Děkujeme za Váš příspěvek. Občané Města Slaného