úterý 26. května 2015

"Odpovím písemně" - z včerejšího zastupitelstva o via ferrata na Slánské hoře

"Odpovím písemně" znělo neustále včera před devátou hodinou sálem hotelu Grand.

Téměř jakýkoliv dotaz na povolování a výstavbu Via ferrata na Slánské hoře: "Odpovím písemně".

Nezáleželo na tom, jak byla otázka jednoduchá, jak snadné bylo odpovědět: "Odpovím písemně".

Via ferrata vzbudila velký rozruch na 8. zasedání zastupitelstva.

Nezařazení či zařazení bodu Via ferrata bylo velkým tématem 9. zasedání, které nakonec neproběhlo, jelikož nebyl schválen program.

Via ferrata byla ve vyvěšeném programu 10. zastupitelstva.

Přesto téměř na vše:  "Odpovím písemně".

V počtu vyřčení spojení "Odpovím písemně" jasně vyhrál zastupitel Grohmann, vystupující jako obvykle ve své druhé roli manažera města.

Cena za nejnápaditější použití  "Odpovím písemně" ale beze sporu patří panu starostovi. Na můj dotaz jako občana v diskuzi: "Dojednávali jste budování cesty s panem Bělinou před 23. březnem, kdy jste byli na kraji?"

Odpověď zněla: "Odpovím písemně"

Mým záměrem bylo použít tuto otázku jenom jako první krok k otázce druhé, zda je pravda, o čem jsem slyšel vyprávět z důvěryhodného zdroje, tedy že: 

"pan Bělina byl již jednou zastaven na Slánské hoře před 23. březnem, kdy pan starosta a zastupitel Richtr jednali na kraji o povolení pro činnost v přírodní památce. Nebýt náhodného setkání s kolemjdoucím, tak se o žádné povolení ani nežádalo."

Nicméně, po odpovědi na otázku první nemělo cenu se ptát otázku druhou. Ve veřejném zdroji ovšem náznak odpovědi existuje:

Deník.cz
Karel Bělina: Na Elbru jsme lyžovali, tak nás zavřeli. Ale dobře to dopadlo
10. únor 2015

Zdroj: http://www.denik.cz/outdoor/karel-belina-na-elbru-jsme-lyzovali-tak-nas-zavreli-ale-dobre-to-dopadlo-2015020.html

"Já teď stavím ferratu ve Slaným. A není to vůbec špatný terén. Je to sice čedič a vrtá se tam hůř než tady, protože je to tvrdé. Ale půjde tam udělat i lanový most. Byli za mnou tady, byla zrovna neděle a říkali, že jsou rádi, že mne chytli. A že by chtěli udělat ferratu a jestli bych měl čas tam zajet. Tak říkám v pondělí v devět hodin. A oni, které pondělí, tak jsem jim odpověděl, že zítra je pondělí, tak zítra. Když chcete ferratu, tak musíte jednat hned.


Mohl by pan starosta v příští Slánské radnici písemně vysvětlit, jak je možné, že na Slánské hoře byly provedeny nevratné zásahy do skály, ač to zakazovalo předběžné stanovisko kraje?

Mohl by pan starosta písemně vysvětlit, jak odstraní úchyty z části via ferrata, kterou kraj nakonec nepovolil?

A mohl by pan starosta písemně vysvětlit, proč občané musí vždy čekat až na udělení povolení, než začnou s jakoukoliv činností podléhající schvalování, zatímco město začalo budovat bez platného povolení?


Miloslav Nič
STAN

1 komentář:

  1. Otázky zde kladené starostovi jsou jen řečnické, nebo jste se opravdu zeptal (jak)?
    R r

    OdpovědětVymazat

Děkujeme za Váš příspěvek. Občané Města Slaného