středa 11. března 2015

Slánské komunistické impérium vrací úder

Před chvílí jsem byl upozorněn na článek v komunistických Slánských novinách (majitel: radní Ladislav Peška - KSČM), který je odvážně podepsaný redakce  a nese název Účelově prodejný

Jelikož pan Peška, promiňte, redakce se zmiňuje i o OMS a o mne, tak si dovolím zareagovat.


"Vzápětí po té, co byl Varvařovského dopis doručen na adresu podatelny městského úřadu, se jeho text objevuje na webu OMS Slaný, kam jej umístil pan Nič, neúspěšný kandidát za tento subjekt v podzimních komunálních volbách."
Stojím si za svým názorem vyjádřeným v  článku: "Podle mého názoru by se měl pan starosta buď bránit s vynaložením všech dostupných prostředků nebo zvážit svoji rezignaci." 

Dovedu si představit jiný dostupný prostředek, než nepodepsaný článek, s 99% pravděpodobností  napsaný radním Peškou. Pro mne by byl zřetelným signálem rozsudek občanského soudu, na který by se pan starosta obrátil s požadavkem na veřejnou omluvu od pana Varvařovského.

Co se neúspěšného kandidáta týká, již jsem se vyjádřil krátce po volbách (http://www.oms-slany.cz/2014/10/povolebni-mudrovani.html):
 • Očekával jsem, že komunisté budou hrát v novém zastupitelstvu mnohem větší roli, než to nyní vypadá. V zastupitelstvu jsou jen tři zástupci za kandidátku KSČM a proti dvěma z nich mám jedinou námitku: byli ochotní kandidovat na komunistické kandidátce. V zastupitelstvu je jediný člen KSČM a to nikdy předtím nebylo. Takže v tomto ohledu jsem nadšen.
 • Neočekával jsem, že budu zastupitelem, ale řekněme 3. až 5. náhradníkem. Nečekané podpory, které se mi dostalo od tolika místních lidí, si velmi vážím. Byly to moje první volby a navíc jsem byl z několika zdrojů upozorněn na to, že lidé, kteří o mne slyšeli jen z doslechu, mne považují za velmi kontroverzního člověka. 
A koneckonců, ve volbách, kde starosta získá 641 preferenčních hlasů (a kandiduje za tak významnou stranu jako ČSSD) a poslední zvolený zastupitel 379, tak si mých 559 hlasů opravdu vážím. Je pravdou, že od 744 hlasů pana Bartoníčka, který mne odsunul do pozice prvního náhradníka, jsem byl daleko.

Ale zpět k textu redakce:

Je tak očevidné, oč jde určité skupině osob, které se nechtějí smířit s volební prohrou jejich stran v loňských podzimních komunálních volbách.
 •  Pokud mohu soudit podle sebe, tak jim v tomto případě jde o to, aby na starostovi města Slaný nelpělo podezření, že zneužil městskou policii.

Dovolím si opět použít jako důkaz neměnnosti svých názorů citát, tentokrát z diskuze.slansko.cz:


oms
Hlavně pro: Pavel
24.2.2015 - 13:53


Pan Varvařovský býval zastupitelem, pravda za seskupení, kterému opravdu nefandím.

Ale i pokud by se jednalo o to nejodpornější individuum ve Slaném, pokud se opravdu vše odehrálo tak, jak pan Varvařovský popisuje, potom jde o bezprecedentní zneužití pravomocí starosty pro řešení osobních sporů, a měl by buď odstoupit nebo být odvolán.

Pokud pan Varvařovský lže, tak se na něj bez pochyby vztahuje trestní zákoník:
---------

§ 184 Pomluva(1) Kdo o jiném sdělí nepravdivý údaj, který je způsobilý značnou měrou ohrozit jeho vážnost u spoluobčanů, zejména poškodit jej v zaměstnání, narušit jeho rodinné vztahy nebo způsobit mu jinou vážnou újmu, bude potrestán odnětím svobody až na jeden rok.(2)Odnětím svobody až na dvě léta nebo zákazem činnosti bude pachatel potrestán, spáchá-li čin uvedený v odstavci 1 tiskem, filmem, rozhlasem, televizí, veřejně přístupnou počítačovou sítínebo jiným obdobně účinným způsobem.
---------

a někteří místní diskutéři vědí, že o tomto paragrafu vím opravdu hodně.Miloslav Nič
STAN1 komentář:

 1. Sním či bdím? Při čtení článku soudruha redakce (patrně Pešky) mám dojem, že jsme se vrátili v čase o 38 let.
  Myslím, že v tímto článkem se autor nebezpečně přiblížil takovým velikánům ducha jako byl svého času soudruh Kojzar z Rudého Práva.
  Článek "Kdo seje vítr" má mnoho z naší starší generace někde založený jako vzor toho jak dokáže Idiot s funkcí a důvěrou strany zplodit blbost (a to je lichotivé hodnocení).
  K dokonalosti článku soudruha redakce mi tam jen schází "komu to má sloužit ?", "co tím sleduje ?", "komu tím chce prospět ?".
  Možná že na základě tohoto článku by mohl vzniknout dopis 99 věrných, kteří budou požadovat "skoncovat s takovýmito živly" a nastolit "klid na práci".

  Howgh

  OdpovědětVymazat

Děkujeme za Váš příspěvek. Občané Města Slaného