pondělí 2. března 2015

Mimořádné zasedání zastupitelstva - dnes bez přímého přenosu

Dnes proběhne zasedání zastupitelstva města, svolané na základě žádosti zastupitelů s jediným zveřejněným bodem programu:


Již tento bod je velmi zajímavý. Myslím, že nejen mne zajímá, proč se vedení města snaží tak rychle vyměnit téměř každého, o kom si myslí, že může, a jakou vizí se řídí při hledání a výběru kandidátů.

Zatím jsme oficiálně slyšeli pouze to, že vedení města vypisuje řízení proto, že na to má pravomoce, či případně podle principu z jednoho slavného filmu: "tak je to zprávné, tak to má být".

Diskuze bude rovněž velmi zajímavá:
 • je zřejmé, že se bude diskutovat o nočním konfliktu mezi panem starostou a bývalým zastupitelem, ve kterém byla vznesena vážná obvinění ze zneužití městské policie
 • pan zastupitel Bartoníček předem zaslal starostovi 19 otázek, aby se mohl na odpovědi řádně připravit
 • dnešním dnem nastupuje do funkce nový tajemník a budeme mít první příležitost seznámit se s člověkem, který doufejme přežije několik volebních období a výměn koalic. Snad jej nepostihne osud posledního vybraného tajemníka, který byl odvolán ještě dříve, než oficiálně nastoupil. I když u tak rázného vedení, které vše důkladně promýšlí, člověk neví dne ani hodiny.
Velmi mne tedy mrzí, že se zasedání nemohu zúčastni a přinést pravidelnou reportáž. Naše vedení je přeborníkem ve vymýšlení způsobů, jak otrávit každého, kdo se o dění ve městě zajímá, a amatér, jako já, proti nim nemá šanci.

I když mi to způsobilo jisté problémy, zařídil jsem si svůj dlouhodobý program tak, abych měl všechny středy volné. Vždy platilo pravidlo, že zastupitelstva ve Slaném zasedají ve středu, a dobře si pamatuji, jak se i náš současný místostarosta oprávněně rozčiloval, když jednou minulá koalice přesunula zastupitelstvo na úterý.

Je vidět, že se současné vedení nějakými nepsanými pravidly, na kterých je obvykle demokracie založena, nenechává znervóznět.

První zasedání, tedy jeho první část,  svolal minulý starosta na středu 5.listopadu a na tomto zasedání se funkce ujal nový starosta.

V jeho kompetenci se zastupitelstva konala takto:
 • druhá část 1. zasedání  - pátek, 14. listopadu
 • 2. zasedání  - pondělí, 22. prosince
 • 3. zasedání  - čtvrtek, 29. ledna
 • 4. zasedání  - středa,  11. února
 • 5. zasedání  - pondělí, 2. března
Když jsem se dozvěděl o termínu dalšího zasedání, vybavil se mi citát z díla největšího českého génia :

"Já jsem to celé pozorně vyslechl a vyvodil jsem z toho ten závěr, že bude-li ještě někdy příležitost a já budu požádán o nějakou další rekonstrukci ..."

Ale nebojte se, tento závazek jsem si nedal, a třeba budu mít štěstí a příštího zasedání, odhaduji v neděli 5. dubna,  se budu moci zúčastnit.

Miloslav Nič
STAN


3 komentáře:

 1. Dnes to ani online záznam nepotřebovalo, byl by vskutku krátký.

  OdpovědětVymazat
 2. Zamýšlím se nad termínem "mimořádné zasedání". Každé zasedání, ve kterém mohou být přijímána usnesení, je veřejné, každé zasedání se řídí zákony. Zákon ani jednací řád zastupitelstva se o mimořádném zasedání nezmiňuje. Nakonec i 5, zasedání bylo svolané jako řádné (doslova, i s uvedením slova řádné).

  Mimořádné by mohlo být svolání zasedání mimo plánovaný termín. Ani to zde nejde, protože plán zasedání neexistuje.

  Tak konečně se nedostávám k mimořádnosti. Zasedání bylo svoláno na žádost zastupitelů dle zákona.

  Šlo jistě o zasedání řádné, i když skončilo mimořádně.

  A skončilo vůbec? Ve zvukovém záznamu není, že by starosta zasedání ukončil. Pouze konstatoval, že končí, a někdo ukončil nahrávání. Skončilo tedy samo. Bude zápis odpovídat zvukovému záznamu?

  Proč nikdo neprotestoval?

  R r

  OdpovědětVymazat
 3. I podle metodických příruček vlastně žádné mimořádní zasedání neexistuje, všechna jsou řádná.

  Na zasedání jsem nebyl, měl jsem přednášku, ale jak to bylo vnímáno asi popisuje komentář na FB od jedné mé přítelkyně:

  >> Tak to mně asi těch dalších 10 minut trvalo, než jsem pochopila, že už je fakt konec a nikdo k tomu víc neřekne Bylo nás tam takových "natvrdlých" víc <<

  Miloslav Nič

  OdpovědětVymazat

Děkujeme za Váš příspěvek. Občané Města Slaného