středa 18. března 2015

Hnutí ANO preferuje systém starosty a dvou místostarostů.


Před chvílí jsem začal přípravu na pondělní zasedání zastupitelstva a Google mi nabídl velmi zajímavý článek ze 30. září 2014.

Článek se jmenuje "Na řešení čeká řada problémů" a vyšel na webu dnešního radního Pešky (KSČM, kandidátka Naše město) a pojednává o jeho předvolební schůzce se zástupci ANO vedených současným neuvolněným místostarostou Zlámalem.

V článku mne obzvláště zaujaly 2 pasáže:
  • Naše město se přiklání k ekonomicky úspornější variantě dvou uvolněných funkcionářů ve vedení města. Hnutí ANO, s ohledem na množství problémů, které musí Slaný v nejbližších letech řešit, preferuje systém starosty a dvou místostarostů
Že by současný stav, tedy jeden uvolněný starosta a jeden neuvolněný místostarosta byl vlastně kompromisním řešením?

Druhá pasáž se týká výstavby nové sportovní haly:
  • V otázce budování nové sportovní haly je pohled hnutí Ano zdrženlivý. Hnutí Ano nerozporuje potřebu podobného zařízení ve městě, aktuálně na podobnou stavbu nevidí v rozpočtu města potřebné finanční prostředky. Pokud by v budoucnu bylo možné na stavbu využít nějaký dotační titul, je ochotno takový projekt podpořit za předpokladu vyváženosti k ostatním investicím ve městě. 

O dotaci na výstavbu sportovní haly jsem již psal v článku:
Neschválená žádost o dotaci na sportovní halu - doplňující informace

V případě nezvěstného uvolněného místostarosty, který je slibován vedením města již několik měsíců, připomínám, že koalicí byl minulý rok navržen na místostarostu ing. Grohmann (manažer rozvoje města), tehdejší místopředseda ODS a nyní zastupitel podporující  koalici.

Vím, že jeho přechod ke koalici vyvolal ve městě hodně výčitek, na druhé straně jsem stále více přesvědčen, že místostarosta úřadující 40+ hodin týdně městu opravdu chybí a koalice  nikoho jiného stejně nemá.

Buď koalice ing. Grohmannovi nadále věří, a pak by jej měla prosadit jako místostarostu, nebo mu již nevěří, a pak by se měla zamyslet nad tím, co píše:

Organizační řád městského úřadu ve Slaném:

čl. 11 - Starosta města

3)   Ze své činnosti je odpovědný zastupitelstvu města
12) Je přímým nadřízeným manažeru rozvoje města

Současná situace, kdy pan zastupitel Grohmann  v jedné roli starostu kontroluje a v druhé starostovi přímo podléhá, je skutečně velmi nešťastná.


Miloslav Nič
STAN

Žádné komentáře:

Okomentovat

Děkujeme za Váš příspěvek. Občané Města Slaného