středa 4. února 2015

Zastupitelstvo uctilo památku obětí teroru ve Francii


Když byl znám termín 3. zasedání slánského městského zastupitelstva, poslal jsem 11. ledna starostovi i všem zastupitelům následující e-mail:

Vážený pane starosto, vážené kolegyně a kolegové,

 

 protože jsem se dočetl, že další zasedání našeho zastupitelstva bude ve středu 11. února (v této souvislosti by bylo jistě milou pozorností směrem k zastupitelům města, kdyby ve chvíli, kdy je termín příštího jednání znám, bylo avízo o něm zasláno všem zastupitelům elektronicky), dovolil bych si avizovat jeden svůj návrh v předstihu.

 

 Akty teroru, které se v minulém týdnu staly ve Francii, jsou vážným ohrožením demokracie a svobody slova, protože byli zabíjeni lidé jen za to, že vyjádřili svobodně svůj názor. Stalo se to ve Francii, ale může se to stát kdekoliv jinde. A to nejen v zemích Evropské unie, které jsme součástí. Když se budeme domnívat, že to, co se děje jinde ve světě, se nás netýká, můžeme být překvapeni, až se něco podobného stane najednou i v naší vlasti či našem městě. Tedy v místě, kde máme zkušenost již se dvěma totalitními režimy, pro které principy demokracie a svoboda slova byly jen prázdnou frází.

 

 Domnívám se proto, že bychom měli na začátku 3. zasedání slánského zastupitelstva uctít památku obětí teroru ve Francii minutou ticha a přijmout usnesení, které tyto útoky na demokracii a svobodu slova, jejichž výsledkem jsou vraždy, důrazně odsuzuje.

 

 Nechci navrhovat konkrétní usnesení, nebudu-li o to požádán, ale chci vás všechny požádat o názor, protože bych považoval za krajně nevhodné, abychom o takové věci vedli diskuze podobného typu, jaké lze nyní slyšet na zastupitelstvu.

 

S přátelským pozdravem

Pavel BartoníčekČekal jsem bouřlivou elektronickou debatu, ale nikdo neoponoval. Protože se v mezičase třetím zastupitelstvem stalo to, které se konalo ve čtvrtek 29. 1., vznesl jsem návrh na uctění obětí ve Francii minutou ticha právě na jeho začátku. Byl jsem potěšen, že všichni přítomní ho akceptovali.

Je milé vědět, že slánští zastupitelé odsuzují útoky na svobodu slova, a že pro ně principy demokracie a svoboda projevu nejsou jen prázdnou frází.


Pavel Bartoníček
zastupitel, který děkuje svým voličům, že mu zachovali přízeň

Žádné komentáře:

Okomentovat

Děkujeme za Váš příspěvek. Občané Města Slaného