úterý 24. února 2015

Otevřený dopis obviňující pana starostu ze zneužití městské policie

Před několika hodinami jsem obdržel ke zveřejnění velmi závažný dopis od bývalého zastupitele pana Varvařovského.

Podle mého názoru by se měl pan starosta buď bránit s vynaložením všech dostupných prostředků nebo zvážit svoji rezignaci.
 Miloslav Nič


Ing. Pavel Zálom
Starosta města Slaný 
Velvarská 136 
274 01 Slaný

Ve Slaném, dne 23. února 2015 


Vážený pane starosto,

dovolte mi, abych touto cestou zareagoval na incident ze dne 10. 1. 2015 na Masarykově náměstí ve Slaném, kdy jste na náš do té doby klidný a přátelský rozhovor začal reagovat agresivně poté, kdy jsem se Vás zeptal, zda se můžete vyjádřit ke skutečnosti, zda jste nebo nejste důvodně zapsán na seznamech spolupracovníků bývalé Státní bezpečnosti. Na tento můj v klidu položený dotaz jste reagoval velmi podrážděně a agresivně a začal jste se dožadovat omluvy. Vzhledem k tomu, že jsem se Vás pouze zeptal a z ničeho Vás nenařkl, jsem požadovanou omluvu odmítl. Vy jste mě vzhledem k mému odmítavému postoji začal intenzivněji slovně napadat.

Po dalším odmítnutí omluvy z mé strany jste přivolal jako starosta města Slaný cca tři sloužící strážníky Městské Policie Slaný, která sídlí na Masarykově náměstí, a domáhal jste se omluvy pod nevyslovenou, ale zjevnou pohrůžkou užití sil Městské Policie proti mé osobě. Pod agresivním nátlakem z Vaší strany jsem se Vám omluvil, ačkoliv k žádné omluvě nebyl důvod, přičemž jste se nadále po této mé omluvě dožadoval jejího zopakování s oslovením „pane starosto“. S ohledem na přítomnost strážníků Městské Policie jsem i této zjevně nedůvodné žádosti pod nátlakem vyhověl.

 Jakkoliv se v této chvíli odmítám zabývat myšlenkou, zda se jednalo či nejednalo o zneužití pravomoci veřejného činitele, tak se domnívám, že je naprosto nepřípustné, abyste Vy - jako veřejný činitel placený z veřejných prostředků z veřejného rozpočtu - zneužíval svého postavení k řešení odůvodněných dotazů voličů a daňových poplatníků tím, že na ně budete za nepříjemné dotazy přivolávat silové složky.

 S ohledem na shora uvedené Vás tímto žádám o vyjádření se k Vašemu nestandardnímu jednání a k celé situaci, zveřejnění záznamů z osobních kamer, které měli strážníci Městské Policie připnuty na sobě v době incidentu, a ústní a písemnou omluvu za své jednání vůči mé osobě a zneužití svého postavení starosty města Slaného. Své jednání, prosím, vysvětlete a kamerové záznamy zveřejněte také na nejbližším zasedání zastupitelstva města Slaný.

S pozdravem

Pavel Varvařovský 

4 komentáře:

 1. Hele Pavle ... Zálom se na tebe vysere.

  OdpovědětVymazat
 2. Pan Varvařovský se může domáhat poskytnutí kamerového záznamu městské policie pomocí zákona o svobodném přístupu k informacím, resp. zákona o ochraně osobních údajů. Podrobnosti zde: http://www.slidilove.cz/poradna/pristup-k-zaznamum-z-kameroveho-systemu

  OdpovědětVymazat
 3. Tohle je přesně ono, buzerace, proč se tímto ma zabivat MP tohle ma řešit státní policie, jakýkoliv nátlak ze strany MP je zraly na okamžitě propusteni.

  OdpovědětVymazat
 4. Proste Slany, asocialni mesto a jeho mestska policie s blbama bez maturity… . standart…

  OdpovědětVymazat

Děkujeme za Váš příspěvek. Občané Města Slaného