pondělí 16. února 2015

Neschválená žádost o dotaci na sportovní halu - doplňující informace

Komunistické Slánské noviny prezentovaly neschválení žádosti o dotaci na novou sportovní halu jako zradu na slánských sportovcích.

Pokud vás zajímají vyváženější informace, doporučuji přečíst článek v Kladenském deníku:

či případně sledovat diskuzní skupinu:
Z této diskuzní skupiny vybírám svůj příspěvek z 14.2.2015 - 14:51, ve kterém shrnuji své argumenty v neprospěch předložené žádosti a odkazuji na fotokopie projednávaných dotačních bodů.

--------

Pan Peška publikoval ve svých Slánských novinách 11.02.2015 22:45:48, (tedy během probíhajícího zastupitelstva) článek s názvem: Opozice hodila slánské sportovce přes palubu

- v tomto článku mj. opomněl zmínit, že sice opozice odmítla možnou dotaci až 14 750 000 Kč na výstavbu haly, ale s tím, že by město muselo již v letošním roce (nebo částečně v příštím roce) vynaložit dalších minimálně 14 750 000 Kč na výstavbu této haly.
- Nezmínil rovněž, že zastupitelstvo nezískalo žádné informace o očekávaných provozních nákladech, a že sportovní komise nedoporučila vybudovat halu v místě, které je obsaženo v žádosti (pan Grohmann později potvrdil, že v případě udělení dotace by nebylo možné halu umístit někde jinde)

Vzápětí se projednával další bod, žádost o dotaci na vybudování zázemí atletického stadionu:

- žádost o 8 465 000 Kč, příspěvek města 3 705 000 Kč.

Během projednávání tohoto bodu i při hlasování byl pan Peška přítomen v sále (ale v bufetu), a hlasování se nezůčastnil. Je možné ověřit, že se zapojil do diskuze v následujících bodech programu zastupitelstva.

Dovolil bych si to shrnout větou: Pan Peška hodil slánské sportovce přes palubu.

fotokopie bodu projednávající zázemí stadionu: http://slany-2014.cz/zazemi.png

fotokopie bodu projednávající novou halu: http://slany-2014.cz/hala.png

-----------

Pravidla programu 133510 pro rok 2015 (Státní podpora sportu), kam obě žádosti směřovaly: http://slany-2014.cz/inv_program_133510_2015.pdf


Miloslav Nič
STAN

2 komentáře:

 1. Jak a kdy se vedení města a zejména Naše město, které má halu v programu, dozvědělo o vyhlášení programu na podporu sportu pro r. 2015?
  Materiál MSMT-27422/2014 byl na MŠMT projednán 9. prosince 2014. Schválený dokument je vystavený na webu ministerstva ke stažení od 9. ledna 2015.
  Problém mě zas tolik nezajímá, abych hledal informace, ale předpokládám, že předběžné informace o investičních dotacích na podporu sportu existovaly již v souvislosti s přípravou a schvalování státního rozpočtu pro letošní rok.
  Nové vedení města a ani zastupitelé zjevně s urychlením stavby sportovní haly nepočítali (v rozpočtu 2015 hala není, tedy urychlení). Improvizovaná "blesková" akce se prostě nepovedla. Ale je to vhodná příležitost na odsuzování nejen odpůrců haly, ale i čestných zastupitelů, co nehlasovali pro.


  OdpovědětSmazat
 2. Pan Peška mi po opakované výměně názorů v diskuzi
  'http://diskuze.slansko.cz/politika-politici/nova-sportovni-hala-ano-ci-ne'
  k věci neschválené žádosti o dotaci na stavbu sportovní haly napsal:
  "Nemyslím, že došlo k nějaké chybě. Prostě a jen : záměr podání žádosti o dotaci na výstavbu sportovní haly nebyl 11.2. zastupitelstvem odsouhlasen. Že mne to mrzí, to nezastírám, ale netvrdím, že někdo udělal nějakou fatální chybu."

  Nikdo neudělal chybu a přesto p. Peška obvinil opozici, že hodila slánské sportovce přes palubu.

  Chyba při přípravě a realizaci stavby se skutečně nestala. Žádost o dotaci byla na r. 2015 a na ten stavba plánovaná nebyla a není, není v rozpočtu. Termín zahájení stavby možná stanoven ještě nebyl. Existuje územní rozhodnutí? Existuje projekt a stavební povolení? Myslím, že ne. Ať mě někdo opaví, jestli nemám pravdu.
  Chybou proto bylo jednání rady a podání žádosti o dotaci, možná nejen chybou, ale dokonce porušením zákona o obcích, neboť rady by měla zabezpečovat hospodaření obce podle schváleného rozpočtu. Nejsem právník, tak nevím, když citované je radě vyhrazeno, zda je to i její povinnost. Ať tak nebo tak, zahajení stavby v r. 2015 nebylo plánováno a tak není pravda, co tvrdí p. Peška: "Projekt výstavby haly se tak patrně na delší dobu odkládá." Stavba se neodkládá, termín realizace 2015 neexistuje, není co odkládat! Jde ve SN o omyl nebo o pokus prostřednictvím lži negativně ovlivnit veřejnost a poštvat ji proti opozici?

  Vratislav Renner

  OdpovědětSmazat

Děkujeme za Váš příspěvek. Občané Města Slaného