pátek 6. února 2015

Město řízené komunistou

Ve čtvrtek 29. 1. 2015 všichni zastupitelé města Slaný obdrželi ze sekretariátu starosty ing. Pavla Záloma pozvánku na seminář, odeslanou Dr. Milanem Havlíčkem, tajemníkem Klubu zastupitelů KSČM Středočeského kraje. Seminář pořádá Mgr. Zdeněk Milata, krajský zastupitel Středočeského kraje za podpory OV KSČM Nymburk.

Přestože se tváří seminář jako nepolitický (seminář k problematice Krajských dotačních titulů v roce 2015), jedná se o politickou akci nymburských, resp. krajských komunistů (asistent Mgr. Milaty má e-mail ov.nymburk@kscm.cz). Takové politické pozvánky obvykle strany posílají a zvou na ně své straníky či sympatizanty. Za celých 13 let, co jsem zastupitelem, si nepamatuji, že by město Slaný zvalo své zastupitele na politické akce nějaké konkrétní politické strany.

Nová koalice se tedy rozhodla „pro změnu“ i v této záležitosti. Lze si položit otázku (a lze jí položit i vedení města), zda je to vhodné a etické. Ale není to protizákonné a tak proti gustu žádný dišputát.

Takové politické pozvánky obvykle strany posílají do obcí a měst, kde jsou jejich členové ve vedení. A to je nyní i případ Slaného, které má komunistu ve vedení města.

Samozřejmě, že oficielně je starostou člen ČSSD, místostarostou člen ANO 2011 a komunista je „pouze„ jedním ze sedmičlenné rady města. V kuloárech lze dokonce zaslechnout, že město je ve skutečnosti řízeno jedním ze zastupitelů, který ani neměl potřebu se stát členem rady města.

To ale krajské komunisty nezajímá. Mají svého člověka v radě a tak je pro ně Slaný městem, řízeným komunistou.

Pavel Bartoníček
zastupitel, který děkuje svým voličům, že mu zachovali přízeň

1 komentář:

  1. lepší město řízené komunistou, než léta neřízené bartoníčkem

    OdpovědětVymazat

Děkujeme za Váš příspěvek. Občané Města Slaného