středa 18. února 2015

Město plné zločinců

Ráno jsem obdržel fotokopii článku z dnešního Kladenského deníku, ve kterém jsou mimo jiné citována slova starosty:
 •  "vedení města má podezření, že jsou z nemocnice vyváděny peníze"
Toto je velmi závažné obvinění. Věta říká: ředitel nemocnice a zřejmě i jeho někteří kolegové páchají závažný trestný čin.

Před týdnem jsem měl na zastupitelstvu při slovech pana starosty pocit, že pan bývalý místostarosta Hložek je zatvrzelý recidivista.

V Kladenském deníku jsem se před měsícem dočetl že:


To vše jsou velmi závažná podezření, po kterých by měl následovat konkrétní čin.  Rovněž připomínám trestní zákoník (40/2009 Sb.):

§ 368 - Neoznámení trestného činu

(1) Kdo se hodnověrným způsobem dozví, že jiný spáchal trestný čin .... přijetí úplatku (§ 331), podplacení (§ 332), účasti na organizované zločinecké skupině podle § 361 odst. 2 a 3, .... a takový trestný čin neoznámí bez odkladu státnímu zástupci nebo policejnímu orgánu  ...  bude potrestán odnětím svobody až na tři léta.


 Nemohu si pomoci, ale pokud na tato vyjádření použiji své vědecké či programátorské vzdělání, mohu dojít jen ke dvěma závěrům:
 1. Starosta má indicie, že v našem městě působila organizovaná zločinecká skupina. V takovém případě je jeho zákonnou povinností obrátit se na policii.
 2. Starosta se ve svém úřadě chová stejně jako v hospodě u piva. V tom případě by měl okamžitě změnit způsob svého chování nebo rezignovat na svoji funkci.
Miloslav Nič
STAN


P.S.1:
Ve večerních hodinách se na webu města objevila následující tisková zpráva:

Tisková zpráva– vyjádření rady města Rada města prohlašuje, že na žádném svém zasedání neprojednávala informace o vyvádění finančních prostředků z městské nemocnice ve Slaném. Tímto dementujeme zprávy z médií, která toto uvádějí mj. jako důvod vypsání výběrového řízení na ředitele slánské nemocnice. S tímto stanoviskem rady města byl seznámen i ředitel nemocnice MUDr. Šimák. Ve Slaném 18.2.2015

 
P.S.2: Pan radní Hůla v diskuzní skupině http://diskuze.slansko.cz/politika-politici/zastupitelstvo-mesta-aneb-to-jsme-to-dopracovali  (18.2.2015 - 14:12 ) mj. uvedl:

----------
s podobným článkem jsem konfrontoval již včera pana starostu a bylo mi řečeno, že nic takového - "vedení města má podezření, že jsou z nemocnice vyváděny peníze" - neprohlásil. Ten článek, na který jsem byl upozorněn já, byl zde:
http://zdravi.e15.cz/denni-zpravy/z-domova/vedeni-slaneho-asi-zrusi-vyhlaseny-konkurs-na-reditele-nemocnice-478035

Autor u článku chybí, je tam jen ČTK.
---------

Můj názor vyjádřený ve stejném vlákně (18.2.2015 - 14:45 ) zněl takto:

  pokud to [starosta]  neřekl, měl by žádat na novinách omluvu. Domnívám se, že paní Husárová má rozhovor zaznamenaný na diktafonu.

Na zastupitelstvech jsem přímo  z úst pana starosty slyšel řadu vyjádření, která se nesla v podobném stylu. Proto mi přijde to, co údajně pravil v rozhovoru, uvěřitelné.

Ale jak již jsem psal, pokud toto závažné obvinění nikdy neřekl, měl by okamžitě žádat otištění omluvy.P.S.3. : Kladenský deník (19. 2. 2015)
Radnice ustoupila tlaku zastupitelů a konkurz na ředitele nemocnice zrušila
 • Starosta s tím nesouhlasí, jak sdělil ČTK, podle něj nebyla například dostatečně vypracována výroční zpráva nemocnice a vedení města má podezření, že jsou z nemocnice vyváděny peníze. „Zkusíme se dohodnout tak, že v případě nemocnice výběrové řízení prozatím zrušíme a nejdříve situaci necháme prověřit nezávislou auditorskou firmou," řekl starosta.
 • Ředitel slánské nemocnice Jiří Šimák Kladenskému deníku včera řekl, že zmíněná forma výroční zprávy dřívějšímu vedení města postačovala a nepovažuje ji tudíž za důvod k vypsání výběrového řízení. "Žádné peníze se z nemocnice nevyvádějí," trvá na svém ředitel. Zdravotníci na podporu manažera špitálu už navíc sepsali, kterou podepsala valná část doktorů. Pro Kladenský deník ještě ředitel slánské nemocnice Jiří Šimák včera doplnil: „Zaměstnancům nemocnice jsem slíbil, že se do výběrového řízení přihlásím," uzavřel Šimák.

3 komentáře:

 1. Mnoho kvikotu pro nic!

  OdpovědětVymazat
 2. Poděkování panu Ničovi za tyto zajímavé články

  OdpovědětVymazat
 3. ještě by se tu měl vyjádřit Robin (Pavel Zálom)

  OdpovědětVymazat

Děkujeme za Váš příspěvek. Občané Města Slaného