pátek 30. ledna 2015

Hoši objevují svět aneb soudruh se probudil

V úterý 27. 1. 2015 byl na komunistickém webu Slánské noviny, známém svými bulvárními a tendenčními informacemi, publikován článek Co se skrývá za zavřenými dveřmi, ve kterém se mimo jiné píše:

„Rada města se v pondělí 26. ledna podrobně seznámila s technickým stavem uzavřené části bývalého hotelu Grand. Výsledek této prohlídky byl pro všechny členy rady  doslova zdrcující.  Kontrast mezi obnovenou části dnešního Společenského centra Grand a jeho uzavřenou polovinou překvapil všechny členy rady. I když nikdo z nich neměl přehnané iluze o technickém stavu této uzavřené části objektu, je výsledek prohlídky a stav, do kterého město Slaný  nechalo zchátrat svůj majetek, naprosto šokující.  ... Přiložené fotografie k tomuto článku tak snad alespoň částečně odhalí všem slánským občanům to, co bylo dlouhá léta jejich očím utajeno.“

Co vše nám tento článek ale opravdu sděluje? Zaprvé, že někteří radní ještě před několika měsíci nejen, že se o chod města výrazně nezajímali, ale ani patrně netušili, že budou kandidovat a budou i zvoleni. Je proto zcela logické, že se postupně seznamují s chodem města, organizacemi, objekty. Lze si položit otázku, zda pokaždé, když se noví zastupitelé s něčím seznámí, je potřeba to publikovat, ale proti gustu žádný dišputát.

Jedním z členů rady je však i MUDr. Heřman, který byl po uplynulé čtyři roky koaličním zastupitelem a nyní „povýšil“ na koaličního radního. Skutečně i pro něj byl výsledek prohlídky „doslova zdrcující“? I pro něj, který spolurozhodoval o chodu města, to bylo „dlouhá léta … utajeno“?

Jestliže však pro člověka značně pracovně vytíženého, kterým doktor Heřman jistě je, to zůstalo dlouhá léta utajeno a on se tedy někdy rozhodoval takříkajíc „od boku“, zcela nepochopitelné je, že se o stav bývalého hotelu Grand nezajímal dlouholetý slánský komunistický zastupitel RNDr. Peška.

V článku se vlastně přiznává jeho naprostá neznalost v záležitosti, o které během svého dlouholetého působení ve slánském zastupitelstvu opakovaně hlasoval. A i když lze namítnout – vzhledem k jeho častým absencím na jednání zastupitelstva – že občas při hlasování chyběl, je zřejmé, že se vlastně nikdy o stav Grandu nezajímal.

Jistě, ze špionážních románů známe postavy tzv. „spících agentů“ kteří jsou aktivování až při určité příležitosti.  Jestli ale mezi podobné postavy patří i dlouholetý slánský komunistický funkcionář, je smutné, že mnohokráte hlasoval, aniž byl „aktivován“.  Kolikrát opravdu věděl, o čem hlasuje? Kolikrát to“střelil od boku“ a kolikrát raději na zasedání nedorazil?

Při obvyklém způsobu komunikace by se slušelo novopečeného radního zeptat, proč se v minulosti, kdy byl několik volebních období zastupitelem, nikdy o stav bývalého hotelu Grand nezajímal. A jestliže se zajímal, co jako zastupitel v tomto směru konal. Takový styl komunikace ovšem v jeho případě často nefunguje. Na zasedání zastupitelstva někdy před otázkami utíká, v e-mailové komunikaci neodpovídá ani na několikanásobné opakování dotazu.

A možná je vysvětlení jednodušší. V opozici soudruh spal, a nyní se probudil. 

Pavel Bartoníček
zastupitel, který děkuje svým voličům, že mu zachovali přízeň

1 komentář:

  1. K položené otázce si myslím, že ať noví zastupitelé publikují cokoliv, je to jen dobře. Sdělují tak něco i sobě, jinak se o nich občan moc nedozví.

    OdpovědětVymazat

Děkujeme za Váš příspěvek. Občané Města Slaného