pátek 12. prosince 2014

Vánoční koncert v neděli 21. prosince

Občanské sdružení Wotrubia již více než desetiletí organizuje kulturní a sportovní akce ve slánské místní městské části Otruby a osadě Lidice u Otrub. Koncertem, který letošní dvanáctou sezónu zakončuje, je tradiční vánoční koncert v kostele sv. Jakuba v Lidicích u Otrub, jehož výtěžek bude opět věnován na obnovu místního kostela a hřbitova (i díky tomu byly např. kompletně opraveny vstupní dveře do Svatého Jakuba). Je to poslední z řady jedenácti koncertů, které letos Wotrubia pořádá. Vstupné je, jako vždy, dobrovolné.

Vánoční vystoupení slánského vokálního souboru Léta letoucí, ve složení Michaela Broučková, Kateřina Huliciusová, Dušan Janovský, Jakub Judl, Zuzana Schneiderová, Hana Srbková a Vladimír Třebický, se v kostele Sv. Jakuba Většího v Lidicích u Otrub uskuteční v neděli 21. prosince od 15. hodin. V podání tohoto sdružení již poosmé v našem kostelíku za doprovodu kytary, harfy, houslí, fléten a perkusí zazní vánoční koledy z různých období i částí světa ve vícehlasé úpravě.

Přestože jsou v předvánočním čase ve Slaném i okolí pořádány koncerty téměř denně, lidický kostel, osvětlený stovkami svíček, má pro vnímavé návštěvníky vždy svou neopakovatelnou atmosféru. Proto by si všichni měli setkání v kostele sv. Jakuba v Lidicích u Otrub v neděli těsně před Štědrým dnem pečlivě poznačit do svých kalendářů.  Těším se na setkání.

Pavel Bartoníček, o.s. Wotrubia


(Text byl zveřejněn v prosincovém čísle měsíčníku Slánská radnice, kde se bohužel chybně objevilo, že koncert se bude konat v sobotu 21.12, což uvedlo některé čtenáře v omyl, protože 21. prosince je neděle!)

Žádné komentáře:

Okomentovat

Děkujeme za Váš příspěvek. Občané Města Slaného