čtvrtek 13. listopadu 2014

Volební zasedání zastupitelstva - díl druhý

V předvečer 25. výročí 17. listopadu bylo svoláno pokračování přerušené schůze zastupitelstva, o kterém se hodně hovoří a píše nejen na našem blogu.

Již termín ukazuje, že nově zvolenému panu starostovi leží blaho veřejnosti na srdci a proto zvolil zajisté pro všechny velmi vhodný termín:
 • pátek 14.11.2014 v 14:00 hod. v Městském centru Grand.
Navíc si uvědomil, jaká nebezpečenstva číhají na občany, kteří v takový čas naleznou do Grandu cestu, a proto na jejich ochranu povolal i oddíl městské policie. Až nyní si uvědomuji, že jsem sice často kritizoval minulá vedení města, ale to, že se nikdo nestaral o moji bezpečnost na zasedáních zastupitelstva, jsem lehkovážně ignoroval.

Program nalezete na stránkách města:

9. Volba členů Rady města
10. Zřízení finančního a kontrolního výboru / stanovení počtu členů
11. Diskuse

Za pozornost stojí, že v programu se nikde nepíše o volbě místostarosty. Buď se druhý místostarosta volit bude, a potom je politovánihodné, že se tento velmi důležitý bod v programu neobjevil.

Nebo se volit nebude. To by ale znamenalo, že naše město bude opět unikátem. Počet obyvatel: 15 300, počet uvolněných zastupitelů: 1. Myslím, že se konkurence ostatních měst bát nemusíme. Navíc v souboji o opravdu unikátní radnici získáváme další body za to,  že na městském úřadě skončil ze zdravotních důvodů i  tajemník pan Kolačkovský, takže v současnosti není obsazena ani tato pozice.

Naštěstí místo obsazených funkcí budeme mít se značnou pravděpodobností v radě komunistu. Tato moudrá strana řídila po 40 let naši zem k plné spokojenosti 99% občanů  a naši zastupitelé dospěli  k závěru, že i pro naše město to  bude opět nejlepší řešení. Vždyť i v dobách mého mládí byl tajemník strany mnohem významnější než nějaký  předseda národního výboru.

Našli se sice nepřející občané, kteří  protestují, a dokonce proti komunistovi v radě založili stránku na Facebooku s názvem: Nechci komunistu v radě města Slaný.

My si však Slaný rozvracet nedáme. Nepodařilo se mi zjistit, zda bude shromáždění zahájeno zpěvem internacionály. Naštěstí  bude přítomen i slavný slánský zpěvák Stanislav Berkovec, takže v případě potřeby bude kam sáhnout. Zatím si alespoň můžete přečíst jeho čerstvé odhalení, že NATO ohrožuje Rusko a listopad byl předem domluvený.

Miloslav Nič
STAN


3 komentáře:

 1. To je ryzí demokracie a ta úderná komunální satira. Skvělýv zážitek.

  OdpovědětVymazat
 2. Jak končí ve funkci tajemník? To nemá souvislost s volbami?

  OdpovědětVymazat
 3. Obvykle tajemník s volbami nekončí. Právě proto, aby byla zachována kontinuita státní správy. Dokonce ani starosta nemůže tajemníka odvolat / jmenovat sám, je třeba souhlas kraje.

  Moje osobní doměnka je, že by asi tajemník stejně během několika měsíců rezignoval, ale zdravotní problémy vše velmi urychlily. Přebírat město v situaci, kdy končí tajemník a sekretářka je ve své funkci několik měsíců je opravdu velmi náročný úkol.

  To však nic nemění na mém názoru, že i při vědomí této situace postupuje koalice velmi nešťastně.

  Miloslav Nič

  OdpovědětVymazat

Děkujeme za Váš příspěvek. Občané Města Slaného