úterý 4. listopadu 2014

Ve středu hit sezóny - poutavé představení o několika dějstvích

Středa 5. listopadu, 15.00 hod. 
Městské centrum Grand 

Ustavující jednání zastupitelstva města

1. Složení slibu členů zastupitelstva
2. Schválení programu jednání
3. Určení ověřovatelů zápisu
4. Volba volební komise
5. Schválení volebního řádu
6. Určení počtu členů Rady města a počtu místostarostů
7. Volba starosty
8. Volba místostarosty/místostarostů
9. Volba členů Rady města
10. Diskuse 

Podle odborné veřejnosti se zřejmě dočkáme nejzajímavějšího představení v letošní politické sezóně, která i tak byla na události velmi bohatá.

Herecké a režijní obsazení slibuje hluboké umělecké zážitky, ze zákulisí však proniká tolik rozporuplných zpráv, že je těžké určit i žánr představení (tragédie a komedie jsou skloňovány nejčastěji, ale někteří zasvěcenci hovoří i o absurdním dramatu).

Zdařilou divadelní upoutávku přinesly komunistické Slánské noviny, které píší o již odehrané forbíně Dohoda:


"Členové této koalice se dohodli na tom, že město bude řídit sedmičlenná rada, ve které bude mít ANO dvě místa a další strany vždy po jednom zástupci. Jedno místo v radě je vyhrazeno pro zástupce opozičních stran. O post starosty by se měl ucházet kandidát ČSSD, funkci místostarosty by měl obsadit zástupce ANO.

Koaliční strany vzaly na vědomí informaci Mgr. Hrabánka (ODS), že on ani ODS nemá zájem o nabízené místo místostarosty v novém vedení města. Rozhodly se tedy nabídnout toto místo dalšímu členovi zastupitelstva a zároveň místopředsedovi ODS, ing. Grohmannovi."


Představení ještě nezačalo a již se ozývají významní kritici z celostátních médií http://web.svobodni.cz

"Už několik dní budí pozornost ustavení koalice pěti stran (ANO 2011, ČSSD, Unie pro sport a zdraví, Naše město a Strana svobodných občanů) ve Slaném, kde součástí uskupení Naše město je člen komunistické strany. Vedení Svobodných k tomu zaujalo následující stanovisko.

Ani ve snu nás nenapadlo, že by se zastupitelé zvolení za Svobodné spojovali v koalici s komunisty, jako se to stalo ve Slaném. Nespolupráci s lidmi, kteří se nezřekli komunistické ideologie, považujeme za věc základní lidské slušnosti. Navrhneme Republikovému výboru přidat do pravidel zákaz spolupráce se stranami obhajujícími totalitní ideologie."


Není vyloučeno, že se bude představení pro velký úspěch opakovat, ale premiéra je jen jedna a proto váženému čtenáři doporučuji, aby si našel alespoň chvíli času a přišel se seznámit s vycházejícími hvězdami i stálicemi slánské politické scény.

Miloslav Nič
STAN


Žádné komentáře:

Okomentovat

Děkujeme za Váš příspěvek. Občané Města Slaného