sobota 15. listopadu 2014

Symbolický význam 17. listopadu podle našich komunistů


Náš komunistický radní, pan Peška, podle našich jediných pravicových svobodných občanů "největší demokrat a odborník ve městě", píše ve svých novinách (a čirou náhodou opět bez podpisu):

"Téměř symbolickým se může zdát fakt, že v předvečer oslav 25. výročí listopadových událostí se i ve Slaném po dvaceti letech dočkali občané konce vlády jedné strany."

a přidává fotku z listopadu 1989:

http://www.slanske-noviny.cz/clanek/zmena

Stejný člověk, který rovněž píše, tentokrát ovšem na krajských stránkách KSČM:

"K politické angažovanosti jsme se dostal již v mládí. Do komunistické strany jsem vstupoval ve svých 18 letech, prožil jsem si tehdy přirozenou éru svazáckého funkcionáře na střední i vysoké škole. Do té opravdu veřejné politické práce jsem se však zapojil až v roce 1989. Právě listopadové události a některé, pro mne do očí bijící nepravdy vykřikované tehdejšími tribuny lidu, mne patrně nejvíce přivedli k práci, kterou teď na tomto poli vykonávám." (http://stredocech.kscm.cz/index.asp?thema=2901)

Když jsem mu tento odstavec přečetl na včerejším zasedání zastupitelstva před volbou členů rady, nechal jej bez odpovědi. Když jsem se znovu vracel k mikrofonu, abych ho požádal o vyjádření, tak než jsem absolvoval 20 m cesty k mikrofonu, utekl ze sálu a vrátil se až po ukončení diskuze.

Pan Peška byl zvolen radním hlasy ANO, Unie pro sport a zdraví, ČSSD, Strany svobodných občanů, jeho seskupením Naše město a s vysokou pravděpodobností i místopředsedou slánské ODS panem Grohmannem.



Miloslav Nič
STAN

P.S. V neděli ráno fotografie z listopadu 1989 zmizela, zato se rozšířil úvodní odstavec. Jelikož očekávám, že pan Peška v duchu nejlepších tradic své strany bude tvrdit, že tam přece žádná taková fotografie nikdy nebyla, přikládám screenshot z titulní stránky Slánských novin z včerejšího dne:





3 komentáře:

  1. Pan Ing. Grohmann rezignoval na fci místopředsedy ODS. Další krok bude následovat z naší strany po schůzi rady a následném sněmu ODS. Čl. rady ODS - L. Schneider.

    OdpovědětVymazat
  2. ODS volilo zhruba 600 občanů Co vyzvat p. Grohmana k odstoupení, voliče oslovit a dát jim možnost (anketou?), aby se k výzvě připojili? Pane Niči, je taková akce technicky proveditelná?
    Rr

    OdpovědětVymazat
  3. Dobrý den, po technické stránce by nebyl problém anketu uspořádat a objektivněji než občas zveřejňují Slánské noviny.

    Osobně ale s anketami na taková témata nesouhlasím. Pan Grohmann byl zvolen do zastupitelstva a od té chvíle se na něj vztahuje:

    128/2000 Sb. ZÁKON o obcích (obecní zřízení)
    § 69
    (4) Člen zastupitelstva obce vykonává svůj mandát osobně a v souladu se svým slibem a není přitom vázán žádnými příkazy.

    To neznamená, že s jeho chováním souhlasím. Víte, že jsem býval poměrně výřečný kritik ODS v minulém volebním období a že na naší kandidátce byli lidé zvolení za ODS, kteří se postupně začali stavět proti politice tehdejší koalice. Naši lidé ale, alespoň z mého pohledu, nikdy nehlasovali proti volebnímu programu, za který byli zvoleni.

    Pan Grohmann provedl během chvíle několik náhlých obratů, po kterých mám vážné pochybnosti o jeho osobní integritě. Zejména jeho podpora účasti komunisty v radě jde zcela proti stanovám strany, za kterou kandidoval z pozice 2 na kandidátce.

    Domnívám se, že by zastupitelé měli vyřešit na příštím zasedání, zda souběh jeho funkce manažera rozvoje města není v rozporu se zákonným střetem zájmů zastupitele. Pokud zastupitelé dospějí k závěru, že nikoliv, je jeho právem zůstat zastupitelem po celé funkční období.

    V hypotetickém případě, že bych byl na jeho místě, bych okamžitě rezignoval, ale každý jsme jiný.

    Miloslav Nič




    OdpovědětVymazat

Děkujeme za Váš příspěvek. Občané Města Slaného