pondělí 10. listopadu 2014

Pátečníci - volební zastupitelstvo pokračuje v pátek 14:00, Grand a Městský Úřad

Musím se omluvit naší současné koalici vedené panem Peškou (KSČM), pardon, panem Zálomem (ČSSD). Podezíral jsem je z toho, že vyhlášený termín pokračování volebního zasedání byl zvolen tak, aby odradil veřejnost od účasti:

http://www.meuslany.cz/cs/?id=399
------
Starosta Královského města Slaného zve občany na pokračování přerušeného veřejného ustavující zasedání zastupitelstva města, které se sejde v pátek 14.11.2014 v 14:00 hod. v Městském centru Grand.

Ustavující zasedání Zastupitelstva města bylo zahájeno dne 5. listopadu 2014.

Po volbě starosty města, kterým se stal Ing. Pavel Zálom a místostarosty města, kterým se stal Ing. Pavel Zlámal bylo předmětné zasedání přerušeno.

Pokračování přerušeného ustavujícího zastupitelstva města bylo stanoveno na pátek 14. listopadu 2014 od 14 hodin v Městském centru GRAND.Program:

9. Volba členů Rady města
10. Zřízení finančního a kontrolního výboru / stanovení počtu členů
11. Diskuse
----------
To mi však přišlo divné. Vždyť demokracie je pro naše koaliční představitlele na prvním i posledním místě, o čemž se mohli přesvědčit i účastníci prvního dílu zasedání ve středu 5. listopadu v 15:00.

Ale nyní mi to došlo. Vždyť jde o velmi milé připomenutí tradice pátečníků Karla Čapka, tedy skupiny kulturních a politických osobností z okruhu spisovatele Karla Čapka, kteří se u něj v pátek odpoledne scházívali.

V rámci pokání si dovolím zveřejnit několik svých příspěků na http://diskuze.slansko.cz/ , abych se mohl kát za tyto výroky:

-------------------
7.11. 2014 - 13:16

"Tak např. k té otevřenosti:

Právě jsem se z neoficiálních zdrojů dozvěděl, že prý pokračování přerušeného zasedání je plánováno na příští pátek a to ještě s tím, že jsou v Grandu taneční a vše se po několika hodinách přesune na městský úřad. Možná to není pravda, ale už by mne to nepřekvapilo. Na prvním zasedání jsme měli problémy s veřejností? Prima, přesuňme to na nejméně vhodnou dobu a kdyby ti čerchmanti náhodou přišli, tak je pak stejně vyženeme, protože na městský úřad se nikdo nevejde.

Píši to sem zcela úmyslně, doufám, že to někdo vyvrátí, i když můj zdroj je dost spolehlivý. "


---------------
7.11.2014 - 15:03
"Jak správně upozornil i pan Peška na zasedání, při přerušení neplatí 7 denní lhůta, i když neměl pravdu, že je možné jej obnovit po 15 minutách.

Jaká nejkratší lhůta musí uplynout zákon neupřesňuje, podle metodických pokynů postačuje dát vědět předem s dostatečným předstihem obvyklými prostředky, takže kdyby se vyhlásilo v pondělí, že je pokračování ve středu, bylo by vše zákonné a navíc v obvyklou dobu na obvyklém místě.

Svolávat zastupitelstvo na pátek je zvláštní. Pokud navíc hrozí stěhování do jiné budovy, která ještě nemusí prostorově postačovat, je to velmi zvláštní. (Již jsem tam zasedání zažil, bylo svým způsobem rekordní: http://www.oms-slany.cz/2014/05/rekord-mesta-slany-v-delce-zasedani.html . Je tam mj. velmi špatně rozumět. )

Ale nebojte, já tam budu určitě celou dobu :)

Miloslav Nič

P.S. Cituji ze zmíněného článku:

"Pevně doufám, že příští zasedání už bude svoláno do městského centra Grand, zatímco při svatbě se dá očekávat, že ženich i nevěsta řeknou ANO (a pokud řeknou NE, tak to jde z reakce diváků poznat), při jednání zastupitelstva by člověk docela rád slyšel, co vlastně diskutující zastupitelé říkají."

----------------

10.11.2014 - 11:07

"Ale snad první blýskání na lepší časy, po jistých peripetijích se na webu města objevilo oznámení, které je třeba přivítat:

Starosta Královského města Slaného zve občany na pokračování přerušeného veřejného ustavující zasedání zastupitelstva města, které se sejde ve středu 14.11.2014 v 14:00 hod. v Městském centru Grand.

PS: - a teď jsem si uvědomil, že vlastně obvykle zasedání začínají v 15:00, takže 14:00 je zvláštní, a datum je špatně, mé původní uspokojení ze středy se změnilo na to, že středa je pozůstatek z normálnějších časů.

Takže žádné blýskání a vstřícný krok nové koalice.

Skutečný termín: pátek, 14.11. , zpočátku v Grandu, potom, kvůli tanečním, možná městský úřad

Navrhuji termín pro další zasedání:

Sobota, 23:00, v Dividýlku."

---------------------
10.11.2014 - 11:37
Tak už na webu datum se dnem souhlasí:

"Starosta Královského města Slaného zve občany na pokračování přerušeného veřejného ustavující zasedání zastupitelstva města, které se sejde v pátek 14.11.2014 v 14:00 hod. v Městském centru Grand."

Docela by mne zajímalo, jestli si někdo z koalice troufne tento termín vysvětlit jiným způsobem než já:

- ve 14:00, takže mnoho lidí bude v práci
- v pátek před prodlouženým víkendem, takže mnoho lidí odjede po práci hned pryč
- v Grandu jsou taneční, takže v případě problémů a tedy protažení jednání, se většina publika na úřad nevejde


------------------------

Tak vidíte, Karla Čapka vždy uvádím jako jednoho z mých nejoblíbenějších spisovatelů, a když potom někdo přistoupí k připomenutí jeho myšlenek, ani si to neuvědomím.

Tak se snad bude koalice k jeho odkazu hlásit i nadále: Karel Čapek - Proč nejsem komunistou?


Miloslav Nič
STAN

2 komentáře:

Děkujeme za Váš příspěvek. Občané Města Slaného