pondělí 24. listopadu 2014

Legrace na place aneb jak dobře znáte slánskou komunální politiku


Oblíbenou zábavou, která tříbí mozek, není jen zasedání slánského městského zastupitelstva ale kupodivu i různé křížovky a kvízy.  A i když se nově zformovaná „koalice pro změnu“ zatím pohybuje na pomezí komedie a tragikomedie, není třeba zoufat. První výsledky jejich práce jsou již viditelné (více nebudu prozrazovat, neboť jde o jednu z poměrně těžkých otázek kvízu), další budou následovat. Sice se ještě nějakou dobu budou potýkat s určitou neznalostí (pouze 6 z nich má nějaké předchozí zkušenosti s prací zastupitele), ale buďme tolerantní.

Samozřejmě to budou mít těžké nejen proto, že se zanedlouho již nebudou moci vymlouvat, že napravují, co jiní před nimi způsobili. Ale také proto, že se objevuje čím dál větší počet těch, kteří se o komunální politiku zajímají. Počet anonymních diskutujících na serveru Slánsko se prudce zvýšil, počet článků v komunistických Slánských novinách rovněž (a některé jsou svými autory i podepsané). Stejně jako blog OMS, kde se však autoři za svá díla a jména nestydí. Inu, nebudou to mít současní zastupitelé jednoduché.

Kvíz pro znalce slánské komunální politiky je středně těžký a každý, kdo ho úspěšně vyluští, obdrží věcnou cenu. Nejlepší odpovědi budou následně zveřejněny (případná žádost o anonymitu luštitele bude zachována). Je určen všem Slaňákům i přespolním bez rozdílu věku, pohlaví, i politické či jiné orientace, barvu pleti nevyjímaje. Odpovědi mohou na lusitania@chatadesna.cz  zasílat i voliči či zastupitelé současné koalice. U některých těžších otázek je v závorce nápověda:

 1. Z kolika členů se skládá současná koalice? (15 osob zvolilo komunistu členem rady města, 16 osob je členy seskupení, které koalici uzavřelo, 17 osob spolu sedí – pohledem od starosty a místostarosty -  nalevo od současné opozice) 
 2. Kolik pravicově orientovaných zastupitelů tvoří součást nynější pravo-levo-komumistické koalice? Vyjmenujte alespoň 3 z nich. (Do tohoto počtu deklarativně pravicových jedinců je třeba započítat i osoby na komunistické kandidátce Naše město)
 3. Jak se projevuje a v čem tkví jejich pravicovost? (I záporná odpověď může být správná)
 4. Který ze současných koaličních zastupitelů byl koaličním zastupitelem i v jednom či více předchozích obdobích?
 5. Byl někdo z nich v minulosti členem rady města?
 6. Který ze současných koaličních zastupitelů je největší eklektik, tedy člověk přijímající a slučující ve svých názorech rozmanité prvky vybrané z různých světonázorů, směrů a učení, třeba i protikladných? (Je možné vyjmenovat i více zastupitelů)
 7. Který za zastupitelů se rozhodl rozložit stávající koalici jako Konrád Wallenrod? (Hrdina stejnojmenné poemy A. Mickiewicze z r.1828; je možné vyjmenovat i více zastupitelů)
 8. Jaké první výsledky práce současné koalice můžete vyjmenovat?
 9. Proč koalice revokovala usnesení o zvolení 2 místostarostů a usnesla se, že pro město naší velikosti postačuje pouze jeden, a to neuvolněný? (Nejde o chyták, i když je pravděpodobné, že brzy koalice tuto revokaci opět revokuje)
 10. Pod kolika nicky (nicknames) přispívá do internetové diskuze lídr současné koalice a dlouholetý komunistický činovník RNDr. L. Peška? Vyjmenujte alespoň dva z nich.
 11. Může být důvodem používání nicků skutečnost, že se občas za své názory stydí?
 12. Je mezi současnými zastupiteli někdo, kdo ho v počtu nicků  překonal?

Bude zajímavé zjistit znalost slánské komunální politiky i její současné koaliční podoby. Zašlou správné odpovědi též voliči či zastupitelé současné koalice?  Nechme se překvapit.   
               
Pavel Bartoníček
zastupitel, který děkuje svým voličům, že mu zachovali přízeň

4 komentáře:

 1. Další grafoman, který nic, ale opravdu nic neřeší...

  OdpovědětVymazat
 2. Možná ten grafoman nechtěl nic řešit. Ale pokud si člověk na ty otázky odpoví, třeba i něco pochopí. A když ne, tak trénink mozku nikdy neuškodí :)

  OdpovědětVymazat
 3. spíše bych řekl, že pan Bartoníček, který úspěšně rozkládal předchozí koalici ODS, z kterého raději vypoklonkovali, ted zkouší obdobnou taktiku na novou radniční koalici

  OdpovědětVymazat
 4. Rozkládal koalici tím, že hlasoval dle svého přesvědčení? To asi ano, ale lze mu to vyčítat? Nebo mají všichni zastupitelé být členy svého stáda a mečet unisono? :)

  OdpovědětVymazat

Děkujeme za Váš příspěvek. Občané Města Slaného