pátek 14. listopadu 2014

Hlavní body zasedání zastupitelstva 14. 11. 2014

Ověřitelná fakta:
 • V tuto chvíli má město jediného uvolněného zastupitele, starostu pana Záloma (ČSSD)
 • V tuto chvíli má město jediného místostarostu, neuvolněného zastupitele pana Zlámala (ANO)
 • V 7-členné radě města vedle starosty a místostarosty sedí pánové: Peška (KSČM), Zíma (ANO), Heřman (Unie pro sport a zdraví), Drholec (Unie pro sport a zdraví), Hůla (Strana svobodných občanů)
 • ze zastupitelstva rezignovala paní Seghmanová (Unie pro sport a zdraví), na její místo nastoupil první náhradník  pan Richtr (Unie pro sport a zdraví)
 • pan Grohmann (ODS),  který ve svém projevu na zastupitelstvu 4.11. 2014 slovně rezignoval na post zastupitele písemně rezignaci nepodal, na zastupitelstvu si přesedl mezi koaliční zastupitele.
Osobní pocity:
 • netušil jsem, jak hluboko se mne emočně dotkne zvolení komunisty do rady města v předvečer 25. výročí  17. listopadu, navíc člověka, který vždy proti 17. listopadu vystupoval
 • v uších mi navíc neustále zní slova pana Hůly (Strana svobodných občanů), která vnímám takto: pan Peška je v mých očích největší odborník a demokrat v radě

Takže dnes žádné pokusy o žerty, návrat komunistů k moci ve Slaném spolu s průběhem zasedání mne připravily o jakýkoliv humor.

Miloslav Nič
STAN

15 komentářů:

 1. Vážený pane Niči,
  co Vám Vaší osobě udělal RNDr Peška?Ano je komunista je a byl-kabát nikdy nepřevlékl jako jiní zastupitelé ve Slaném.On má zkušenosti jak v byznysu tak v zastupitelstvu a dalších oborech.Jak to sleduji po revoluci a to jsem byl členem VV a vaší členkou L.Dobešovou a také jsem chtěl a myslel jsem,že se něco změní-nezměnilo se vůbec nic a to jsme jako členové VV měli od lidí info přímo z vlády,Dospěl jsem k závěru,že odborníci byť z levicové strany by se neměli zastavovat.To si myslím,že Vy nedokážete připustit byť KSČ po revoluci neuškodila tolik jako jiné pravicové strany např.rozkradení naší republiky.Vy jste ve Slaném nic jen nula.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Dobrý den,
   pokud zde zmiňujete mé jméno, byla bych ráda, kdybyste se na konci svého příspěvku i Vy podepsal, zvláště pokud se známe.
   Musím trochu poopravit vaše tvrzení - nejsem členkou OMS, kandidovala jsem jako nezávislá kandidátka na kandidátce OMS - STAN. Nejsem členkou žádné politické strany ani hnutí.
   Lucie Dobešová

   Vymazat
 2. Copak, neposlali vám z Českých Budějovic celý scénář,nebo jste na studenty zapomněli? Bude to asi další level stupňovaných útoků na p. Pešku. Pokud vás výsledky dnešního MZ připravily o humor neklesejte na mysli, určitě vstanou noví bojovníci a dovedou váš boj k vítěznému konci. To by bylo, abyste ho z toho města nedostali!

  OdpovědětVymazat
 3. Pan Peška je komunista každým coulem. V posledních měsících jsem si ověřil, že plně využívá demagogických postupů velmi typických pro jeho stranu.

  Pokud mohu soudit podle urputné obhajoby jeho vlastní obhajoby volebního řádu, není reálně schopen akceptovat žádné zásahy do svých představ. Domnívám se, že rada bude mít velké problémy skutečně převzít odpovědnost za město, až bude třeba přejít od slovních proklamací k činům. Ale to už ukáže budoucnost.

  Mezi mnou a komunisty je jeden základní rozdíl. Budu vždy vystupovat proti jejich podílu na správě státu/města, ale jinak ať si dělají co chtějí, pokud neporušují zákony. Pokud by se dostal pan Peška a jeho spolustraníci k opravdové moci, tak moje dcera má po studijích.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Čeho se bojíte????Pešky???? Aha vlastně jste rozjeli kauzu na místním gymnázium ....Peška je nad věcí a Vy jste pro něj nic ,nula,A Vaše dcera Pešku nezajímá a zajímat nebude je rok 2014 a do dob před listopadem se nevracíme-to asi Vy nikdy nepochopíte,Já jen nechápu L.Dobešovou jak se mohla s Vaší osobou stotožnit.

   Vymazat
  2. rok 2012 - vyšetřování studentů za sepsání petice (16 měsíců) státní zástupkyní s komunistickou minulostí, ukončeno až zásahem krajského státního zástupce:

   http://ujma-za-petici.cz/

   Zkuste si to nejdříve přečíst a potom suďte.

   Vymazat
  3. Vy pro Slaný nic neznamenáte .......pochopte již Z vašeho seskupení OMS
   je jen a pouze pan Bartoníček co by byl přínosem pro město...

   Vymazat
  4. Děkuju za vzkazy, Vaše milá korespondence mi docela zvedla náladu, neměl byste o mne ještě něco pěkného na dobrou noc :) :)

   Vymazat
  5. To já se s Vaším názorem bavím již dlouho

   Vymazat
  6. K Anonymní 14. listopadu 2014 20:44
   Napsal jste svůj názor, neobjevil pravdu. Mýlíte se. Já si informací od pana Niče vážím a vím, že nejsem sám. Kladně hodnotím fakt, že stejně jako kritizuje dnešní zastupitelstvo a jeho jednání, kritizoval i to minulé. Pokud vyjadřuje své názory a stanoviska, je to jeho právo a dělá totéž, co Vy a co se Vám od něho nelíbí. Já s jeho názory souhlasím, s Vaším ani málo.

   Vymazat
  7. Děkuji za pochvalu, v některých dnech potěší obzvláště. :) Snažím se psát tak, abych projevoval svůj názor, ale zároveň nezkresloval fakta. Což není úplně jednoduché.

   Vymazat
  8. Když je pan Nič naprostá jednička tak pak nechápu proč za stranu OMS nebyl ve volbách zvolen jedničkou -lidé myslí proto byl zvolen ing Bartoníček.Já mám názor na Niče takový jaký mám.Tady jsou to jen a jen
   plky k ničemu chtěl by skutky vidět co pro město udělal na rozdíl od Bartoníčka.

   Vymazat
  9. Prosím Vás pane Anonymní, netvrďte o mne něco, co je úplně zcestné. To, že jsem s M. Ničem kandidovala na stejné kandidátce, neznamená, že se s ním ztotožňuji. To by pak všech 27 kandidátů bylo jako jeden muž?
   Prosím Vás, to je hloupost. Já mám své vlastní stanoviska, názory, které se s těmi Ničovými někde protínají a jinde ne!!! Děkuji za pochopení,
   Lucie Dobešová

   Vymazat
 4. K obhájcům zastupitele a radního Pešky:

  V čem spatřujete jeho odbornost? Léta je zarputilým opozičním zastupitelem. Když dostal první příležitost svoji odbornost ukázat jako koaliční zastupitel, neuspěl.

  Divíte se, že je řada lidí proti němu zaujatá? Po léta "zaséval vítr" a nyní "sklízí bouři". Tak se to dá vysvětlit starou lidskou moudrostí i bez toho, že jde o komunistu.

  A stejně mimo jeho politickou příslušnost jde i o jeho charakter. Pana Pešku neznám osobně, tak to pravda být nemusí, ale co ke mně dostalo, tak charakterní není. Nejvíce věřím informacím z doby jeho působení na gymnáziu. Žáci dokážou dobře posoudit charakter učitele. A nejde o zprávy od neúspěšných nebo problémových studentů, kteří by mohli být proti učiteli zaujatí.

  OdpovědětVymazat
 5. Tak ještě pomodlit, vyčůrat a spát!

  OdpovědětVymazat

Děkujeme za Váš příspěvek. Občané Města Slaného