pondělí 6. října 2014

Osobní názor kandidáta č.2 na kandidátce OMS/STAN na povolební možnosti

Na diskuzní skupině http://diskuze.slansko.cz/politika-politici/pred-revoluci-vs-po-revoluci jsem dostal velmi věcný dotaz a rozhodl jsem se jej publikovat i zde:

Dotaz:
===================
Pane Niči,
Vaše uskupení se vehementně vymezuje proti stávající vysoké politické reprezentaci města (vedení a členům rady) a zároveň proti KSČM a jejím kandidátům.

Znamená to, že odmítáte a po volbách v případě zisku nějakého mandátu odmítnete vstoupit s těmito osobami do koalice nebo obdobné formy explicitní politické spolupráce?

Naproti tomu píšete, že vztahy s kandidáty z ANO máte přátelské.

Jak se zachováte, pokud ANO uzavře minimálně s komunisty očekávanou koalici pro ovládnutí města?
====================

Odpověď:
=====================
Dobrý den,
vymezujeme se proti těm členům rady, kteří podepsali dodatek č.7

Prosím, berte následující jako moje osobní názory podložené diskuzemi v našem seskupení, ale s výjimkou komunistů nevyjadřuji oficiální názor OMS/STAN:

Pokud ANO uzavře koalici s komunisty, budu hlasovat proti nové radě a očekávám, že všichni lidé zvolení za OMS/STAN se zachovají stejně.

Pokud volební výsledky umožní sestavení koalice, která nebude zahrnovat komunisty, budeme doporučovat svým případným partnerům, aby nenominovali do rady někoho, kdo podepsal dodatek č. 7. Tím vůbec neříkám, že lidé v radě spáchali nějaký úmyslný přečin. Ale očekávám, že  člen rady ví, co znamená výběrové řízení a jeho podmínky. Pokud prokázal tuto neznalost/nedbalost, měl by alespoň jedno volební období nebýt v radě.

Kdybych si mohl vybrat, tak sestavím koalici bez ODS, pokud jste viděla jejich představení kandidátů:
http://ods.slansko.cz/html/index.php?id_m=1284552005 a přičtete k tomu historické zkušenosti z města, tak si myslím, že by jim opozice velmi prospěla. Pokud se budu muset rozhodnout mezi radním za ODS nebo KSČM, budu hlasovat pro radního za ODS. Pokud bude jediný výběr mezi radním za KSČM a současným radním, který podepsal dodatek č.7, budu hlasovat pro současného radního.

S ostatními volebními seskupeními s výjimkou Úsvitu (není v tom nic osobního, pan Dušák nám před dvěma lety pomohl, ale pro Úsvit platí stejné jako u KSČM) nemám problém ,  budu hlasovat pro každého, kdo podpoří co největší část našeho volebního programu. A jelikož ve spoustě věcí většina stran tvrdí to samé, tak by to neměl být problém.

Stačí?

Miloslav Nič
======================

Miloslav Nič
OBČANÉ MĚSTA SLANÉHO

P.S. (7.10.2014 - 9:30) :


Žádné komentáře:

Okomentovat

Děkujeme za Váš příspěvek. Občané Města Slaného