pátek 31. října 2014

Komunista do rady města aneb jak přebruslit Sáblíkovou

Jedním z hlavních témat povolebního dohadování ve Slaném se stala otázka, zda poprvé od sametové revoluce zasedne ve vedení města komunista.

Kandidát na místo radního, RNDr. Ladislav Peška, o sobě na stránkách vlastních Slánských novin píše:

Kdo je Ladislav Peška, aneb žije mezi vámi ..

"V letech 2003 až 2007 působil ve funkci předsedy Českého svazu rychlobruslení. Právě za jeho vedení se tento, u nás dlouho opomíjený sport, dostal do popředí mediální pozornosti. A do této doby spadají též největší dosavadní medailové úspěchy českého rychlobruslení, především pak výsledky Martiny Sáblíkové"

Tak jsem začal trošku hledat, a našel toto (výběr z dlouhého článku):
====
Hvězdný vzestup Sáblíkové je ohrožen
26. října 2006, iDNES.cz - Sport

Až dosud Martina Sáblíková, naše největší naděje pro zimní olympijské hry ve Vancouveru, především v tichosti tvrdě trénovala a mílovými kroky dotahovala největší soupeřky z rychlobruslařských velmocí. Teď visí nad další kariérou této mladé, talentované a pracovité ženy otazník.

Její tým, vedený zkušeným trenérem Petrem Novákem, se dostává do vážného sporu s předsedou Českého rychlobruslařského svazu Ladislavem Peškou.
....
....
Opravdu rozhořčeni jsou ale především rodiče Martiny Sáblíkové i dalších závodníků kolem ní, kteří už léta své děti silně finančně i jinak podporují. Přístup předsedy Pešky považují za nekompetentní. Když ho před několika týdny pozvali na schůzku, byli rozčarováni. Peška se nejprve odmítl zúčastnit.

Nakonec přišel, sdělil svůj postoj, ale brzy v podstatě přestal komunikovat. Na protesty rodičů reagoval jen slovy: "Nemám k tomu co říci. Máme právo tam poslat jiné závodníky. Nebudu to komentovat."
...
...
"Komunikace je určitě problém, ale je to letitý problém dlouhé dráhy," přiznal iDNES.cz sám Peška. "Snažíme se s tím pracovat," uvedl.

Jak, to ale zatím neupřesnil. Mnozí si kladou otázku, zda je vůbec schopen nastolit zdravé poměry. I rodiče Martiny Sáblíkové připomínají jeho neslavný výrok před třemi lety, krátce poté, co nastoupil do funkce, kdy v rozhovoru s nimi, s jejich dcerou a s trenérem Petrem Novákem označil mladou závodnici za neperspektivní.

====
Inu, schopnost přizpůsobit cokoliv čemukoliv  komunistům nikdy nechyběla.

Tedy slovy RNDr. Pešky:
"Právě za jeho vedení se tento, u nás dlouho opomíjený sport, dostal do popředí mediální pozornosti. A do této doby spadají též největší dosavadní medailové úspěchy českého rychlobruslení, především pak výsledky Martiny Sáblíkové"


Miloslav Nič
STAN

Žádné komentáře:

Okomentovat

Děkujeme za Váš příspěvek. Občané Města Slaného