pátek 12. září 2014

Xenofobie a KSČM

Před několika minutami jsem si povšiml článku na internetovém portálu Slánské noviny (jehož vlastníkem je č.1 na kandidátce KSČM RNDr. Peška) s názvem:

Lídr kandidátky Naše město odmítá xenofobní kampaň OMS 

Tuto xenofobii spatřuje v tom, že jasně deklarujeme naše stanovisko k povolební spolupráci (http://volby.slany-2014.cz/povolebni_spoluprace.html):

Volba starosty, místostarostů a členů rady

Budeme hlasovat proti účasti kandidátů ze seskupení, které zaštítila strana ohrožující demokracii v České republice:
  • Komunistická strana Čech a Moravy (KSČM)
  • Úsvit přímé demokracie

Část života jsem strávil v zahraničí, bydlel dlouhou dobu s černochy i číňany, spolupracoval s lidmi všech ras a řady náboženství. Lidé, kteří mne osobně znají, vědí, jak nesnáším rasismus v jakékoliv podobě. Označení xenofobní se mne tedy osobně dotýká.

Komunistická strana Čech a Moravy (KSČM) se nikdy  nezřekla své minulosti, stačí si poslechnout vystoupení lídra kandidátky pro Prahu Marty Semelové v Hydeparku v únoru 2014.

Nad konkrétními problémy města Slaný je důležité spolupracovat s každým, kdo přinese dobrý nápad, a v našem programu tuto vůli jasně deklarujeme.

Volba komunistických zastupitelů do vedení města je však něco více, je to veřejná deklarace názoru, že KSČM  je demokratickou stranou, u které nehrozí návrat k minulosti.

Pan Matoušek se jistě k celé záležitosti vyjádří po návratu ze zahraničí, přišlo mi však důležité okamžitě reagovat na běžnou komunistickou praxi, tedy použít zlý termín "xenofobní", tedy cizí termín překládaný do češtiny výrazem "strach z neznámého".

V mém případě jde však o pravý opak, velký a na osobní zkušenosti založený "strach ze známého".

Miloslav Nič
kanditát č.2

Žádné komentáře:

Okomentovat

Děkujeme za Váš příspěvek. Občané Města Slaného