úterý 9. září 2014

Veřejná omluva městu Kocourkov

Vážení konšelé města Kocourkov,
před několika měsíci jsem na stránkách tohoto blogu přirovnal způsob řízení našeho města Slaný vaši slavné obci. Dnes jsem pochopil, že toto přirovnání se vás muselo hluboce dotknout a proto přijměte moji pokornou omluvu.

Pochybuji, že by u vás bylo možné zažít to samé, co my  dnes ráno ve Vítězné ulici. Před několika dny se na dveřích našeho paneláku objevil vzkaz, že dnes nepoteče teplá voda, protože se ve Všehlušické ulici pracuje na rozvaděči elektřiny. Pracuji z domu, dokončuji práci na velmi důležitém programátorském projektu, ale nedostatek teplé vody mi v programování nepřekáží. Pan tajemník Kolačkovský rozesílá přihlášeným uživatelům zprávy o všech odstávkách elektřiny a o Vítězné ulici nebyla nikde ani zmínka.

Dnes ráno, krátce před osmou hodinou, ve chvíli, kdy jsem již téměř vyřešil jeden zapeklitý problém, však náhle zhasla obrazovka monitoru a pohled z okna svědčil o tom, že nejsem sám, kdo byl odstřižen od proudu elektronů. Ihned jsem si vzpomněl na vzkaz o přerušení dodávky teplé vody  a s manželkou jsme začali zjišťovat, jestli mezi tímto vzkazem a naší zatměním není nějaká souvislost.

A dozvěděli jsme se věci, nad kterými se tají dech. Dotazem v naší mateřské školce jsme zjistili, že elektřina nepůjde až do večera. V mateřské školce se to dozvěděli včera a naprostou náhodou, z města je nikdo neinformoval. Jen shodou náhod se mohli alespoň trošku na den bez proudu připravit, jen shodou náhod nezačaly ráno kuchařky vařit, aby zjistily, že jejich práce a suroviny přišly  vniveč.

Jak je možné, že nikdo neoznámil odstávku elektřiny? Pan tajemník Kolačkovský je nemocen. Když není přítomen tajemník městského úřadu, nikdo nic neposílá, nikdo nikoho neupozorňuje, úřad přestává plnit zákonné povinnosti.

V každé sebemenší firmě jsou určeni zástupci pro případ nepřítomnosti zodpovědné osoby, i v maličkých firmičkách nebývá ředitel zodpovědný za rozesílání emailů a upozorňování partnerů na provozní problémy. Podle počtu zaměstnanců městský úřad není žádná malá firma, ve své komunikaci však vystupuje jako oddíl vlčat (původně jsem chtěl napsat skautů, ale ti už ve svém věku zvládají řešit problémy mnohem odpovědněji).

Vážení konšelé města Kocourkov, přijměte tedy ještě jednou moji omluvu a slibuji, že vás již nikdy nebudu urážet přirovnáním s řízením našeho města.

Od notebooku se zkomírající zásobou energie Vás srdečně zdraví
Miloslav Nič

=====================
Pokračování po 8 hodinách od notebooku s postupně se doplňující energií:

- ve Vítězné není nikde ani papírek informující o odstávce
- několik zoufalých známých na tom bylo obdobně jako já
- nevím o nikom, kdo by o odstávce dopředu věděl, ale na úřední desce o odstávce je skutečně informace: http://www.meuslany.cz/cs/uredni-deska/vedeni/ , docela by mne zajímalo, kolik lidí tuto desku čte, já ji dříve sledoval, ale proč bych to teď dělal, když se mi informace posílají :)
- odstávka se týkala následujících ulic: Žižkova, Šultysova, Záfortenská, Wilsonova, Všehlušická, Vítězná, Tyršova, U Plovárny, Smečenská, Smetanova, Pražská, Plynárenská, Pastýřská, Maříkova, Lázeňská, Lacinova, Karla Čapka, Fričova, Dr. E. Beneše, Víta Nejedlého, Vančurova, Krátká; ve dnech 9.9.2014 od 7:30 do 15:30
- nejsem si vůbec jistý, jak to vlastně je se zákonnými povinnostmi, zřejmě tím, že ČEZ informoval město a město vyvěsilo informaci na elektronickou desku, bylo po formální stránce vše splněno.


I po vychladnutí vášní si ale stojím  za svým hlavním argumentem:
  • Na slánské radnici je nefunkční delegace pravomocí. Je nesmysl, aby takovéto informace rozesílal tajemník, ten by měl mít na starosti úplně jiné věci. Domnívám se také, že na úřadě není dobře vyřešena otázka zastupitelnosti jednotlivých úředníků.

A protože jsem neustále obviňován, že je vše volební kampaň a že bych kdykoliv jindy tento příběh přešel se stoickým klidem (o čemž silně pochybuji, nejsem placen státem od hodiny, když nepracuju, tak nejím):

Náš volební program s informačním systémem počítá:

http://volby.slany-2014.cz/

Slaný v oblasti informování spoluobčanů zaspalo dobu, zkuste si třeba zadat do google:

 sms informace města

A jedna prosba pro další spoluobčany, kteří informace od města odebírají, můžete mi prosím potvrdit, že vám tato informace také nepřišla? Prohledal jsem důkladně poštu a opravdu nic nemohu najít, ale cesty emailů jsou nevyzpytatelné.

==================
P.S. 2 : Nyní jsem našel na http://www.cezdistribuce.cz/cs/technicky-dispecink/planovane-odstavky.html oznámení:


Zákonná povinnost tedy splněna byla. Já však přišel o pracovní den, kdybych tušil, že bude odstávka, naplánuji si na dnes schůzky v Praze. A nebyl jsem zdaleka sám, kdo byl výpadkem nepříjemně zaskočen. Nečekaně postiženy byly i domácnosti některých pracovníků úřadu. :)

Takže když už dnes  člověk  čte, jak chtějí všichni hlavně nezištně spolupracovat, tak nový informační systém je ideální pole pro takovou nadstranickou spolupráci.

Pokud se najde po volbách na úřadě dostatečná ochota na vyčlenění zodpovědného pracovníka (a jeho náhradníka :), který by každý den věnoval pár  minut zadávání informací, tak můžeme mít nový systém velmi rychle.

Miloslav NičŽádné komentáře:

Okomentovat

Děkujeme za Váš příspěvek. Občané Města Slaného