čtvrtek 4. září 2014

Slánská radnice - agituji, agituješ, agitujeme

Scházení starosty s občany jsem před pár lety uvítal jako dobrý nápad. Přibližně jednou za dva měsíce se starosta vydal do jednoho z koutů Slaného, tam diskutoval s místními o problémech a myslím, že měl potom i čas se podněty spoluobčanů zabývat. Ale nyní? Sedm setkání během poloviny měsíce a sedmkrát zopakované jméno starosty v prvním sloupečku na titulní straně Slánské radnice. Co pan starosta udělá s podněty od místních? Stihne je do druhého dne zpracovat a vyhodnotit? Tomu snad nikdo nevěří.

Nicméně to dokazuje, že svoji funkci dokáže "využít" znamenitě. Starosta si v pracovní době odedře předvolební agitku, a třeba bude časem  na setkáních rozdávat i pivo a guláš. Konkurenční kandidáti si musí zaplatit inzerát, vzít si dovolenou, nebo vyrazit přesvědčovat po pracovní době na úkor svých rodin a volného času.

I některá témata jsou úsměvná.  Po mnoha letech ticha se náhle vynořuje otázka severního obchvatu Slaného. Jak skvěle to vlastně pokračuje a jak málo zbývá k otevření této, cituji, "pro město nejdůležitější stavby". Ale ať už je tato stavba pro Slaný nejdůležitější nebo ne, město její výstavbu nemůže nijak významně ovlivnit a informace, které zaznívají na zasedáních zastupitelstva, zase tak optimistické nejsou.

Existuje ale řada jiných staveb, které město nejenže ovlivnit může, ale přímo na městě závisí. Rekonstrukce čistírny odpadních vod Blahotice,  dořešení problému s automatickým parkovacím domem,  o rok zdržená přestavba Gynekologicko porodnického oddělení ve Slánské nemocnici, to vše jsou problémy, které se nás všech velmi dotýkají.  Ale světe div se! O těchto velevýznamných akcích není nikde ani zmínka. Proč asi?

Martin Matoušek 

1 komentář:

 1. Velice zajímavá je také samotná účast potencionálních voličů na těchto setkáních, která ukazuje, že se nejspíše nebude jednat o tak zásadní zlomový bod v předvolebním ovlivňování veřejnosti.
  Z nejmenovaného zdroje mám informaci, že na setkání do kulturního centra Grand dorazilo "úctyhodných" cirka 8 voličů, z nichž nejméně jeden byl voličem jiného politického uskupení, než ODS.
  Každopádně stojí za zamyšlení, zda by se takto strávený čas starosty nedal využít o něco ekonomičtěji, ovšem tento výraz vsazený do kontextu ekonomicko-právně-politické situace ve Slaném na mne působí jako úryvek ze složky označené slovy "nejvyšší utajení".
  Hospodaření současného vedení města založené na zábavě, dýcháncích, potlachu a vyhnívání bez ODPOVĚDNÉHO a VČASNÉHO plnění pracovních povinností vyplývajících jak ze slibu zastupitele, tak z pověření zastupitelstva již nese své ovoce v podobě hromadících se komplikací např. ve výše zmíněných případech.
  Cituji svého již zemřelého dědu: "Hub.. se ještě nic neudělalo", a tím zároveň popisuji situaci, ve které se bohužel naše město v současnosti nachází.
  Filip Kruncl

  OdpovědětVymazat

Děkujeme za Váš příspěvek. Občané Města Slaného