středa 24. září 2014

Předvolební úvaha druhá – doba vymknutá z kloubů

„Vymknuta ze svých kloubů doba šílí“, chtělo by se při procházce naším městem opakovat Hamletova slova. Jako kdyby bylo v předvolebním období povoleno vše, co povede k „vítězství“ některých politických subjektů, aniž by jejich představitelé či kandidáti vnímali etický aspekt některých skutků. Nebo jde některým subjektům skutečně jen o to, „dostat se na radnici“ stůj co stůj, a tomuto cíli je podřízeno vše a vše je povoleno?

Volební plakáty jsou vylepeny ve vrátnici městské nemocnice (což je obzvláště pikantní, neboť jde o majetek města), při vstupu do mateřské školky U Divadla, ale i před Obchodní akademií. Vnímaví Slaňáci objeví určitě i další místa, která by měla být podobné výzdoby ušetřena.

Stejně zvláštní je, když jeden ze subjektů, prezentující se jako „jediná pravicová strana“ polepuje volebními samolepkami sloupy veřejného osvětlení a tím vlastně poškozuje majetek města Slaný (což je o to pikantnější, že pravice je obecně vnímána jako ta politická síla, která naprosto respektuje majetek a jeho vlastnictví). [pozn. editora: v článku je vylepování samolepek připsáno nesprávnému seskupení, prosím, přečtěte si vyjádření autora pod článkem] Naposledy se k této „guerillové kampani“ uchylovala Strana zelených v předminulých parlamentních volbách, kdy se zde ve stylizaci do Che Guevary objevovali její někteří kandidáti, mezi nimiž byl i syn současného ministra Stropnického.

Volby -a to i ty komunální – by měly být střetem idejí a různosti programů. Programů, mezi kterými by si voliči měli vybírat. A měli by vědět, kdo je důvěryhodný a kdo jen slibuje. Slibuje vlastně cokoliv, co by mohlo nějakou zájmovou či profesní skupinu zaujmout, ale po volbách upadne před plněním svých slibů do podivné letargie.

I proto je překvapující, že necelé tři týdny před volbami stále některé volební subjekty své programy před veřejností tají. I tím jsou letošní komunální volby jedinečné.

„Vymknuta ze svých kloubů doba šílí: že jsem se zrodil abych napravil ji!“ Tato Hamletova slova si může v předvolebním období říkat každý, kdo se rozhoduje, koho volit. Protože volba v sobě obsahuje možnost výběru. Ve Slaném je na výběr 11 seskupení a celkem 269 kandidátů.

Pavel Bartoníček
č.3 kandidátní listiny
OBČANÉ MĚSTA SLANÉHO

--------
na FB se krátce po zveřejnění článku objevil následující komentář:

"Vážení, než bude publikovat zase nějaké bludy, tak si předně ověřte fakta. Strana svobodných občanů žádné samolepky na sloupy veřejného osvětlení ani nikam jinam nelepí, to je debilní guerillová kampaň konkurence z ANO. Využíváme pro umístění poutačů pouze sloupy veřejného osvětlení. Takže si to laskavě ve svém pamfletu opravte. Děkuji. J.Hůla"

Autorovi jsem napsal e-mail a požádal o vyjádření.
  Miloslav Nič
------
Odpověď autora:

Vážený pane Hůlo,

na základě jedné samolepky, kterou - kriticky přiznávám - mohl nalepit kdokoliv, jsem z guerillové kampaně nesprávně obvinil subjekt, prezentující se jako „jediná pravicová strana“, tedy kandidátku, které jste lídrem. A protože jedna vlašťovka jaro nedělá, musím konstatovat, že máte pravdu, že tím subjektem, který jsem měl jmenovat, je ANO 2011. Strana, která chce "vymetat Slaný", by tedy měla nejprve vymést vlastní nelegální výlep.
Přijměte moji omluvu pane Hůlo. Je mi líto, že jsem přišel o Váš hlas ve volbách, ale věřím, že ne o sympatie ;-).

S přátelským pozdravem

Pavel Bartoníček


Žádné komentáře:

Okomentovat

Děkujeme za Váš příspěvek. Občané Města Slaného