pondělí 22. září 2014

Jak jsem neudělal předvolební průzkum

Na FB profilu Slaný byl v pátek zveřejněn předvolební průzkum. Koukám na něj a nestačim se divit. Ty výsledky jsem již někde viděl.

Tenkrát to ještě nebyly výsledky průzkumu, ale odhady. Kdo to odhadoval? Drze jsem se zeptal v diskuzi pod článkem. Odpověď zněla: "Odborníci na slánskou komunální politiku!". Chyběl snad jen dovětek " Kdo jiný by takové věci mohl dělat, ty hňupe." Dovolil jsem si ještě rýpnout do odbornosti odborníka, který věští dva mandáty straně s nenaplněnou kandidátkou, a tím to skončilo.

Neuplynul ještě ani měsíc a máme tu opravdický průzkum. Takový, jako mívají ve velkých městech. Všech jedenáct kandidátek seřazených dle vylosovaného pořadí a dole ještě oddělení pro nerozhodnuté. Ptám se: "Jak a kdo to dělal?".
Odpověd žádná, tak jsem si to přeložil jako: "Trhni si nohou a važ si dobře odvedené práce!". Trochu mě mrzelo, že jsem nebyl poučen, a tak jsem se dal do vymýšlení. Jak to asi ti profíci dělají.

Ptát se kamarádů, koho budou volit mi přišlo příliš osobní. Telefonovat cizím lidem se stejnou otázkou? To by si oslovení mohli myslet, že je chci pozvat na předvolební hrncopárty. Tak zbývá blok, tužka a vyrazit do ulic.

Výsledek je vskutku zajímavý. Přes polovinu oslovených volí "Nemám čas" a nebo "Nezdržujte". Drobná skupinka dává hlas hnutí "Uhni!". Tuto odpověď jsem vzhledem ke své tělesné konstituci neočekával. Ale názor respondenta ctím.

Mrzí mě, že jsem nebyl tak dobrý jako můj kolega. Tomu se povedlo vytvořit skutečně dílo. Sto deset oslovených a přes sedmdesát procent adresných odpovědí. Trochu mi to však připomíná hledače svatých ostatků. Ber kde ber, ale výsledek bude takový, jaký potřebujeme.

Propočítávat odpovědi do procent by bylo plýtváním tužky a papíru. Vždyť při troše snahy, bych získal výsledek tak absurdní, že by se členy zastupitelstva stali Vinnetou a Mach se Šebestovou. Ti ovšem pouze za podpory Maxipsa Fíka.

Martin Doupovec
č.4 kandidátní listiny
OBČANÉ MĚSTA SLANÉHO

Žádné komentáře:

Okomentovat

Děkujeme za Váš příspěvek. Občané Města Slaného