pondělí 29. září 2014

Ani ve Slaném s poštovními holuby nevystačíme

Měl jsem to štěstí, že jsem studoval na správných školách ve správnou chvíli, a tak jsem se se sítí WWW, dnešním webem, seznámil jako s dvouletým batoletem a s jeho prvními obrázky v prohlížeči Mosaic v  šestinedělí.

Možnosti webu mne od počátku uhranuly, tehdy by mne ale nenapadlo, že se do konce tisíciletí přeměním ze zapáleného (občas doslova) chemika, trávícího v laboratoři i 100 hodin týdně, ve specialistu na vývoj internetových aplikací.

Bohužel, v našem městě nemám pocit, že bychom využívali moderní komunikační techniku tak účelně, jako činí řada obcí v České republice, a domnívám se, že přišel čas tento stav změnit.

Myslím, že si mohu bez uzardění přisvojit část zásluh za to, že se poskytování srozumitelných informací o chodu města stalo jedním ze čtyřech priorit volebního programu Občanů města Slaného / STAN, ale popravdě řečeno, s žádnými velkými problémy jsem se při přesvědčování spolukandidátů neshledal.

Stejně jako jsem našel širokou názorovou shodu na naší kandidátce, tak se podle zveřejněných programů zdá, že hledání shody po volbách bude alespoň v této oblasti jednoduché.  Tedy doufejme. Necelé 2 týdny před volbami ještě stále některá seskupení nezveřejnila na internetu svůj program či bližší informace  o kandidátech, takže jistá skepse o jejich skutečném pochopení významu informování spoluobčanů  je na místě.

Před deseti dny jsem publikoval seznam odkazů  na stránky všech kandidujících seskupení ve Slaném, takže každý se může přesvědčit, jak zodpovědně strany k této, v dnešní době nezbytné součásti volební kampaně, přistupují.

V průběhu tohoto týdne vám na stránkách OMS představím některé možnosti, které moderní doba přináší, a pokusím se nabídnout cestu, která umožní  zlepšit informovanost spoluobčanů aniž výrazně zatíží městský rozpočet.

Jelikož jsem dlouholetý aktivní příznivec světa otevřených dat, vyzývám všechny kandidující subjekty, aby si z následujících článků "vypůjčily" cokoliv, co jim přijde podnětné a zajímavé, a slibuji, že bez ohledu na dosažené volební výsledky OMS/STANu pomůžu každému, kdo bude usilovat o skutečnou informační otevřenost.

V příštím článku se budu věnovat možnostem zveřejňování smluv, faktur a vývoje rozpočtu, v tom dalším se zaměřím na informování občanů o událostech, které se jich přímo dotýkají, včetně informací o odstávkách elektrického proudu. :)

Miloslav Nič
č.2 kandidátní listiny
OBČANÉ MĚSTA SLANÉHOŽádné komentáře:

Okomentovat

Děkujeme za Váš příspěvek. Občané Města Slaného