pondělí 20. ledna 2014

Zasedání zastupitelstva o parkovacím domě a vodě

22. řádné zasedání zastupitelstva města se sejde ve středu 22. ledna 2014 v 15.00 hod. v Městském centru Grand ve Slaném.

Na pořadu jsou 2 velmi důležité body:

1) Zpráva a doporučení Výboru zastupitelstva města pro parkovací dům

Jak již jsem psal v předchozím příspěvku, může se hlasovat o schválení smluvy s firmou Koma, i když osobně doufám, že k tomuto kroku nedojde. Každopádně zpráva výboru a následná diskuze se dotýká problematiky, která je velmi podstatná pro hospodaření města a tedy pro nás všechny.

2) Návrh na uzavření dodatku č.14 provozní (nájemní) smlouvy na provozování vodohospodářské infrastruktury 

Jakákoliv jednání o naší vodě a kanalizaci mne velmi zajímají a měly by zajímat každého slaňáka, dlouhodobě se nás totiž budou dotýkat mnohem více než nešťastný parkovací dům.


Z několika obvykle dobře informovaných zdrojů mám následující informace:
  • ačkoliv projekt Intenzifikace COV Slany - Blahotice byl schválen k financování, jak můžete zjistit z odkazu, tak město nesplnilo podmínky a zisk této podpory v hodnotě 89 milionů Kč je ohrožen,
  • na posledním zasedání zastupitelstva došlo k obvinění místostarosty města Hrabánka z toho, že vede jednání s firmou Veolia, aniž informuje ostatní členy vedení města a toto tvrzení nebylo přesvědčivě vyvráceno,
  • Veolia (jejíž součástí jsou i Středočeské vodárny a.s.) usiluje o privatizaci čističky a vodní sítě, čímž navždy ztratíme jakoukoliv kontrolu nad cenami, které platíme za vodné a stočné s výjimkou těch, které budou platit celoplošně na území ČR. Lze očekávat, že soukromá společnost bude pochopitelně dbát zejména na maximalizaci vlastních zisků

Ať již jsou výše uvedené informace přesné nebo podbarvené mojí (a nejen mojí) nedůvěrou ve způsob spravování našeho města skutečně nevím, každopádně doporučuji všem, aby byli velmi ostražití na vše, co se týká možných nevratných kroků u tohoto nejcennějšího zdroje, které město spravuje.

Změnit způsob parkování je snadné, změnit dodavatele energie nebo tepla může být, zejména u tepla, obtížnější, ale není neřešitelné. S vodou ale nic neuděláme, v tomto případě existuje zcela přirozený monopol a jediná možnost, jak se vyhnout případnému cenovému vydírání je odstěhovat se do jiného města. A to myslím většina z nás  nechce.

 Miloslav NičŽádné komentáře:

Okomentovat

Děkujeme za Váš příspěvek. Občané Města Slaného