čtvrtek 23. ledna 2014

Zasedání zastupitelstva 22. ledna 2014

Zasedání zastupitelstva přineslo velmi důležitý výsledek. Přes počáteční odpor některých zastupitelů a vedení města bylo nakonec přijato usnesení, ve kterém se zastupitelé dohodli na tom, že s rozhodnutím o mimosoudním vyrovnání s firmou Koma vyčkají do vypracování nezávislého posudku.

Můj osobní pocit vystihuje email, ve kterém jsem výsledek zasedání diskutoval:

-------
Podle mne nemůžeme čekat zázraky a je logické, že lidé mají na věc různé názory a spoustu věcí neumí. Myslím, že bylo dosaženo toho, co je v mezích možného a já jsem s výsledkem spokojen:

1) Bude vypracován posudek. Ať už dopadne jakkoliv, pokud bude vypracován akreditovaným soudním znalcem, bude veřejně přístupný a nenaleznu o znalci na Internetu tak zásadní informace, že by zpochybnili jeho nezávislost, tak jej budu osobně akceptovat.

2) Pro nás není podstatné, jak se naše jednání dotknou Komy (samozřejmě s uvážením, že dohoda musí být přijatelná pro obě strany).

3) Včera mne zarazilo, jak lehkovážně zástupce Komy hovořil o výběrovém řízení, z toho tak trošku soudím, že si opravdu neuvědomuje, že výrazná změna podmínek výběrového řízení za chodu je velmi závažným prohřeškem. Lidsky je mi ho i líto, pokud to, co předvedl, nebyla natrénovaná estráda, ale on je představitel firmy, která zásadním způsobem porušila zákon (stejně jako město svým schvalováním stavby).
----------------

Dalším důležitým bodem bylo projednávání naší čističky odpadních vod. Bohužel, k podkladům pro zastupitele jsem se dostal až na zasedání zastupitelstva. Ale i v případě, že bych jej měl déle, tak se domnívám, že bych z něj příliš nepochopil a docela by mne udivilo, kdyby mu rozuměla většina zastupitelů.

Očekával bych, že budou zastupitelé při tak důležitém hlasování o prodloužení smlouvy s Veólií, která zmiňuje i možnost přistoupení k alternativním řešením výstavby čistírny, lépe a přehledněji informováni.

Na můj přímý dotaz, zda tato alternativní řešení zahrnují i privatizaci naší vodovodní sítě (převod čistírny a rozvodů soukromé firmě za podíl na akciích firmy), tak mi bylo odpovězeno, že ano.

Toto rozhodnutí je nesmírně závažné, neboť mj. určuje vliv města na ceny vodného a stočného a tedy se dotýká každého občana. Pevně věřím, že si zastupitelé vážnost situace uvědomují a konečné rozhodnutí přijmou po důkladném studiu celé problematiky. Byl vytvořen výbor ve složení Hrabánek, Grohmann, Kasík a Šrom, který povede jednání s Veólií.

Na závěr jednání město vyslovilo plnou podporu testu parkovacího domu podle navrhu pana Zlámala.

Miloslav Nič
Žádné komentáře:

Okomentovat

Děkujeme za Váš příspěvek. Občané Města Slaného