neděle 12. ledna 2014

Jak jsme si údajně objednali a koupili PD

 Dnes se snaží někteří zastupitelé jako pan Hložek odvolávat na tzv. rozhodnutí o výstavbě PD a tvrdí, že tímto byla schválena výstavba PD ve Slaném. Pokud má město nabýt nemovitost, pak o tomto kroku musí rozhodnout zastupitelstvo. To jediné by muselo usnesením schválit smlouvu nebo by muselo být přijato usnesení o tom, že zastupitelstvo výslovně souhlasí s pořízením určité nemovitosti a pověřuje někoho např. pana starostu aby nemovitost zakoupil. Nic takového se ale nestalo a zastupitelstvo nikdy pořízení PD neschválilo. Smlouva na nákup PD je tedy neplatná. Tyto skutečnosti jsou nyní panu Hložkovi připomínány každé zasedání zastupitelstva. Nyní i paní JUDr. Burleová potvrdila, že ona smlouva by měla být neplatná a tak pan Hložek otočil. (o platnosti musí rozhodnout nezávislý soud)

To, že pan Hložek se dokáže odvolávat na cokoli je dnes již jasné. Dal jsem si tu práci a poslechl si záznamy z tohoto zasedání a opravdu jsem nenabyl pocitu, že by zastupitelé o nákupu PD rozhodli.O smlouvě samozřejmě hlasovat nemohli, protože v tu dobu ani neexistovala a tím také neexistovala cena za kterou by se měl PD koupit.
Zde jsem si dovolil Vám uložit sestřih jednotlivých pasáží, které se týkají tohoto tématu:

Detail vstupu pana starosty Rubíka 17.6.2009

Celá rozprava k tématu PD dne 17.6.2009

Nyní je potřeba podepsat smlouvu, která nastalý konflikt vyřeší. Dobrá pro narovnání právního vztahu je to asi krok správným směrem.Co je trochu alarmující, je to, kdo a s jakým cílem k tomuto narovnání směřuje. Podle našich informací totiž smlouvu o narovnání připravují právníci firmy Koma. To by asi bylo také pochopitelné, co je však zneklidňující je to jak se k této situaci staví naši představitelé. Zatím spíše vyčkávají - no upřímně pan Hložek doposud nic jiného nepředvedl. Uvidíme jaké výsledky přinesou jednání zastupitelstev v tomto týdnu a doufáme, že dostaneme k disposici hodnocení právní kanceláře Šikola k celé věci.

Jsem poněkud skeptický, že člověk jako pan Hložek, který zpochybňoval 6 měsíců argumenty svých oponentů bez toho, že by si ověřil svoji pravdu, ten , který posvětil prodloužení časů a nepožadoval za to ani korunu kompenzace (nárok 5,2 mil.Kč), teď bude tím, kdo nese prapor v boji za výhodné pro město.
Už jen proto, že na schůzce s občany tvrdil, že PD byl stavěn jako garážový dům.

Pavel Zlámal

Tady snad něco z historie ....

Takový revoluční parkovací dům vyroste přímo v centru města Slaný. Pro jeho vedení je to dobrá investice a chlouba, pro krajský úřad nesmysl a vyhozené peníze. "Ta budova je architektonicky nevhodná pro okolní historické budovy, připomíná to takový ten socialistický brutalismus," prohlásil hejtman Středočeského kraje David Rath (ČSSD). Místostarosta města Jaroslav Hložek (Volba pro Slaný) však namítá: "My si parkovací dům stavíme na svých pozemcích a za své peníze. Kraj se ústy pana hejtmana vyjadřuje k něčemu, k čemu nemá vůbec žádné oprávnění."
přehrát video
Reportáž Lucie Komňacké
Kromě vzhledu hejtmanovi vadí také cena, navíc se podle něj prodraží i provoz a údržba. Vedení města s tím nesouhlasí. "Provoz toho zařízení je v konečném důsledku levnější než provoz klasických podzemních betonových garáží, protože tam nemusíte svítit, klimatizovat, odvádět spaliny z motorů," vysvětlil Jaroslav Hložek a hejtman Rath dodal: "Řekl bych, že budou mít na velikost města nejdražší parkovací dům na této planetě. Mám pocit, že vedení města se chová velmi nehospodárně." V domě bude celkem 149 parkovacích stání, denně se však podle odhadů využije jen čtvrtina. Město přesto tvrdí, že se provoz vyplatí, počítá se ziskem milion korun ročně.

2 komentáře:

  1. Aspoň zkuste psát bez chyb, například titul advokáta je JUDr. (a ne Judr, jak se v textu dočteme.......)

    OdpovědětVymazat
  2. Děkujeme za upozornění, text v článku byl opraven, nicméně tato chyba nijak neovlivnila věcnou podstatu článku.

    OdpovědětVymazat

Děkujeme za Váš příspěvek. Občané Města Slaného