středa 13. listopadu 2013

Příspěvek na diskusní forum PD Slaný

Dobrý večer,
dnes na zasedání zastupitelstva byl učiněn velmi důležitý krok. Zastupitelé rozhodli o vytvoření Výboru pro parkovací dům, který dostal od zastupitelstva pověření k jednání s firmou Koma. Ve výboru jsou zástupci všech politických stran. Předsedou je pan Hložek, členy jsou pánové Hrabánek, Matoušek, Peška a Šrom.
Výbor připraví ve spolupráci s právní kanceláří návrh na zneplatnění smlouvy s firmou Koma do 13.12.2013 a předloží návrhy řešení zastupitelstvu 18.12.2013. Město vyčleňuje 2 mil Kč rozpočtu na možné právní výdaje spojené se soudními výlohami. (přesná dikce bodů bude v zápise z jednání zastupitelstva, mělo by to být do 20.11.2013)
Považuji tento krok za zlomový hned z několika důvodů.
1. Zastupitelstvo se ujalo věci - situaci nebude řešit pan starosta
2. Volbou výboru dojde k odpolitizování problému a věci se začnou řešit ve prospěch města a ne naopak. Věci mezi politickými subjekty budou transparentní a je zde minimální prostor pro případnou korupci. Lze očekávat, že přijatá rozhodnutí nebudou v budoucnu zpochybněna.
3. Výbor je mnohem akčnější než zastupitelstvo, dokáže se scházet častěji - tzn. větší akčnost, která ve spolupráci s odborníky na právo by měla přinést řešení.
Znamená to, že město Slaný se konečně začne chovat jako správný hospodář a začne hájit zájmy nás občanů. Jednoduše nenechá si vnutit PD minimálně s parametry, které si neobjednalo.(mimochodem  zastupitelé nikdy nerozhodli o nákupu PD v této podobě, smlouvu podepsal pan starosta a ptejme se jeho, kde k tomu  má mandát). Konkrétní řešení je předčasné předjímat a záleží také na přístupu firmy Koma.
Pokud jde o zneplatnění smlouvy, lze zjednodušeně říci, že smlouva je neplatná (např. z důvodu že starosta ji neměl právo podepsat, protože na to neměl mandát od zastupitelstva), rozhodnout pak musí samozřejmě soud a je nutné složit jistinu, což je část z oněch 2 mil. Kč alokovaných zastupitelstvem.
Pro mne jako občana je to důkaz toho, že pokud chcete, máte vůli a dokážete přesvědčit další lidi, pak můžete v našem městě lecos změnit.
Chtěl bych poděkovat za tento krok zastupitelům, byť přichází po několika měsících přesvědčování. Chápu, že pro některé z nich nebyl jednoduchý.
Pavel Zlámal
Občané města Slaného, o.s.
www.slanaci.cz

Žádné komentáře:

Okomentovat

Děkujeme za Váš příspěvek. Občané Města Slaného