pondělí 21. října 2013

Kontrola ubytoven v Kladně - Kladenský deník

"Jen v posledních dvou až třech letech se jejich počet téměř zdvojnásobil. Nyní jich je ve městě pětatřicet. Vzhledem k tomu, že v okolí některých z nich vznikají problémy, zaměřilo se vedení radnice na jejich zvýšenou kontrolu."

„Po dohodě s městskou policií se proto více zaměřujeme také na kontroly rušení veřejného pořádku u ubytoven. Dále tu ve spolupráci se sociálním odborem provádíme šetření. Naším cílem není komplikovat život těm, kdo v ubytovnách bydlí, ale podle možností dohlédnout alespoň na pořádek v okolí," řekl náměstek kladenského primátora Miroslav Bernášek s tím, že nájemníci ubytoven musí dodržovat pravidla klidného soužití ve městě.

„Je to v zájmu těch, kdo v ubytovnách žijí, aby bylo pravidelně kontrolováno dodržování bezpečnostních a hygienických norem. Jedině tak lze zabránit negativním vlivům, které ubytovny mohou mít, ať už na své obyvatele, nebo na okolí. Zároveň kontroly ukáží, zda jsou v ubytovacích zařízeních dodržovány všechny hygienické a další normy," 

Ubytovny budou také součástí studie o vlivu heren na území města. Její zpracování zadalo na svém posledním zasedání zastupitelstvo městské radě.

http://kladensky.denik.cz/zpravy_region/peti-ubytovnam-v-kladne-hrozi-pokuty-20131020.html

Žádné komentáře:

Okomentovat

Děkujeme za Váš příspěvek. Občané Města Slaného