pátek 27. září 2013

Prodej domů v Ouvalově ulici (naproti Mexiku)

Poslední dobou jsem z několika zdrojů zaslechl, že z prodávaných domů v Ouvalově ulici se stanou ubytovny až pro 150 rodin. Velikost domů samozřejmě vylučuje, že by se tam vešlo 150 rodin, ale 100 obyvatel jistě ano.

Osobně jsem přesvědčen, že mezi sociálně vyloučenými je velké množství lidí, se kterými je třeba mít soucit a snažit se nezhoršovat jejich obtížnou situaci. Bohužel je mezi nimi i řada takových, kteří významně narušují veřejný pořádek a dopouští se kriminální činnosti. Nalézt rozumná řešení je v zájmu nás všech a velmi doporučuji k přečtení příručku Agentury pro sociální začleňování: http://www.socialni-zaclenovani.cz/prirucka , která nabízí řadu praktických rad.


Součástí  rozumného přístupu je i nepodléhat fámám, a proto jsem se snažil dohledat informace o prodeji těchto domů z veřejně přístupných zdrojů.

Podle katastru nemovitostí patří v současné době oba domy realitní kanceláři:
Pražská správa nemovitostí, spol.s r.o.Seifertova 823/9, Žižkov, 13000 Praha 3 (http://www.psn.cz/), a nenalezl jsem nic, co by zpochybňovalo solidnost firmy. Na trhu působí již dlouhou dobu a skutečně již v minulosti některé domy koupila za účelem dalšího prodeje.

Podle vývoje cen na http://www.realingo.cz/prodej/dum/cinzovni/ouvalova-slany/139588 má firma problém tyto domy prodat a otázkou zůstává, kdo a za jakým záměrem je nakonec koupí. Případ budeme dále sledovat.

Každopádně fámy o příchodu velkého množství nepřizpůsobivých  rodin nejsou pouze doménou našeho města, např. stejný problém řeší v Hodoníně. Nicméně je nutné se již nyní snažit nastavit podmínky v našem městě tak, aby se slušní lidé jakékoliv barvy kůže u nás nemuseli bát o své zdraví či majetek a aby se obchodníkům s lidskou bídou nevyplatilo ve Slaném podnikat, třeba tím, že město bude spolupracovat s Úřadem práce na zastropování výše poplatků za bydlení na úrovni, která pomůže postiženým, ale zabrání těmto "podnikatelům" vydělávat.

                        Miloslav Nič

Žádné komentáře:

Okomentovat

Děkujeme za Váš příspěvek. Občané Města Slaného